TOMO Coin Nedir? TomoChain (TOMO) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bu yazımızda TOMO coin nedir, kripto para ünitesi TomoChain (TOMO) nedir, TOMO coin nasıl satın alınır üzere sorulara yanıt vermeye çalıştık. İşte TOMO coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

TomoChain, çeşitli yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler) ve protokol uygulamaları sunan, genel yahut özel süreç depolama seçenekleriyle geliştiriciler için büsbütün merkezi olmayan bir ortamdır. TomoChain Masternode ağı aracılığıyla bir Proof-of-Stake Oylama konsensüsüyle desteklenen TomoChain, mezuniyet sertifikalarını ve diplomaları garanti altına almak, kaydetmek ve doğrulamak için Vietnam Eğitim Bakanlığı ile paydaşlık kurdu.

İlginizi Çekebilir

TomoChain Nedir?

TomoChain, gerçek dünya kullanım durumları için uygulamalar oluşturmak için bir Proof-of-Stake konsensüsünü kullanan verimli ve ölçeklenebilir bir blok zinciridir. TomoChain, TomoChain blok zincirinde çalışan bir dizi eser ve uygulamaya konut sahipliği yapan bir blok zinciri geliştirme ortamı yarattı.

TomoChain Ekosistemi

TomoChain, geliştiricilerin yararlanabileceği çeşitli geliştirme protokollerine sahip faal bir blok zinciridir. Ayrıyeten TomoChain, geliştiricilerin geliştirmesi için kendi açık kaynaklı ve müsaadesiz merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) tasarladı ve devreye aldı. Ek olarak, TomoChain’in dApp’leri, kolay ve kullanıcı dostu blok zinciri tabanlı iş tahlilleri sunan, kurumsal benimseme için tasarlanmıştır.

TomoChain Çekirdek Blok Zinciri

TomoChain çekirdek blok zinciri, TomoChain Masternode ağı tarafından çalıştırılır ve teminat altına alınır. Blok zincirinin çekirdek katmanı, bir Proof-of-Stake Oylama konsensüs algoritması tarafından yönetilir. Bu, geliştiricilerin TomoChain üzerinde en az maliyetle yenilikçi, ölçeklenebilir uygulamalar oluşturması için büsbütün merkezi olmayan, optimize edilmiş ve uygun maliyetli bir süreç sistemi sağlar.

TOMO Coin Nedir?

TomoChain’in yönetişim token’ı TOMO’nun ICO’su 2018 yılının Mart ayında gerçekleşti. Başlangıçta 20 gün sürmesi planlanan, halka açık satış sırasında yalnızca 24 saat içinde 8.5 milyon dolar toplandı. Başlangıçta TOMO, Ethereum üzerinde oluşturulan bir ERC-20 token’ı olarak piyasaya sürüldü. Bununla birlikte 2018 yılında TomoChain ana ağının piyasaya sürülmesinin akabinde kullanıcılar TOMO tokenlerini 1: 1 oranında lokal TRC-21 token standardına dönüştürdü.

Geliştiriciler için TomoChain

TomoChain, Truffle Suite, Remix ve MetaMask üzere Web3 cüzdanları üzere çeşitli sanayi standardı geliştirme araçlarıyla basitçe entegre edilebilir.

TomoChain, geliştiricilerin güvenlikten ödün vermeden dApp’leri süratle harekete geçirmelerine yardımcı olur. Bu, TomoChain yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler), TomoP SDK, TomoX SDK ve TomoWallet SDK’nın yardımıyla elde edilir.

Ayrıca, TomoChain hayli ölçeklenebilir. Saniyede 2.000 süreç (TPS) ve iki saniyelik onay müddetleriyle övünen TomoChain blok zinciri, yüksek ağ tıkanıklığı vakitlerinde bile inançlı ve istikrarlı hale getirecek kapasiteye ve randımana sahiptir.

TomoChain Ana Node’ları

TomoChain blok zinciri, ağı garanti altına almak için Masternode’lara güveniyor. TomoChain Masternode’ları, yeni oluşturulan blokları oluşturarak, doğrulayarak ve doğrulayarak TomoChain ekosisteminde çok değerli bir rol oynayan tam node’lardır. TomoChain Masternode adayı olmak için, müracaat sahipleri 50.000 TOMO yatırabilir ve stake mükafatları kazanabilir. Adaylar istedikleri vakit istifa etmekte hürdürler. Lakin, bir istifa gönderildiğinde tüm stake edilen paralar 30 gün boyunca kilitlenir.

Adaylar, her periyot için oylanan birinci 150 aday ortasında yer aldıklarında TomoChain Masternodes olmaya hak kazanırlar. TomoChain Masternode’ları da istifa edebilir ve 30 günlük kilitlenme müddeti hala geçerlidir. Ayrıyeten, Masternode’ların aldığı mükafatlar, imzaladıkları imza ölçüsüyle orantılıdır.

TOMO Coin Nedir? TomoChain (TOMO) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Güvenlik

TomoChain, geliştiricilere ve işletmelere, özel yahut hassas bilgiler için süreçleri inançlı bir halde şifreleme fırsatı sunar. Bu, çift doğrulamalı güvenlik geliştirmeleri, rastgeleleştirme ve cüzdan adresleri ve süreç pahaları dahil olmak üzere süreç datalarını karartarak anonim süreçler sunan TomoChain Saklılık aracılığıyla elde edilir.

TomoChain Protokolleri

TomoChain Protokolleri katmanı, TomoChain blok zincirinde çalışan çeşitli merkezi olmayan uygulamalara (dApp’ler) konut sahipliği yapar. Bu dApp’ler, kullanıcı güvenliği ve saklılığına odaklanarak son derece kullanıcı dostu olacak formda tasarlanmıştır.

TomoChain (TOMO) Coin Yorum ve Geleceği 2022

TomoChain yol haritası, projedeki kullanıcılar ve potansiyel yatırımcılar için detaylı eser geliştirme bilgileri sunar. TomoChain yol haritası web sitesi, tamamlanan ve devam eden projelerle nizamlı güncellemeler ve ayrıyeten en son taahhütlerin bir beslemesini imajlar. Ayrıyeten kullanıcılar, devam etmekte olan güncellemelerin tamamlanma kademesini net bir formda görebilirler.

TomoChain yol haritasına nazaran 2021’in ikinci çeyreğinde, eklenen yeni fonksiyonlar ve imkanlarla TomoX SDK’da yükseltmeler görmeyi bekleyebiliriz. Ek olarak, TomoChain v2.2.0’ın Haziran ayı sonlarında planlanan TomoChain v2.4.0’ın daha fazla yayınlanmasından evvel Mayıs 2021’de yapılması planlanıyor. Projenin başlığı altındaki bu teknik güncellemeler, ön uçtaki kullanıcı tecrübesini güzelleştirecek. Ayrıyeten, bu değerli kilometre taşları, kapsamlı TomoChain yol haritasının bir modülünü oluşturur.

TomoChain, işletmeler tarafından halihazırda benimsenen birkaç seçilmiş blok zincirinden biridir. Blok zinciri, asgarî fiyatla neredeyse anında süreç katılığı sunar. Ayrıyeten, gezinmesi kolay geliştirme araçlarının yanı sıra mevcut merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) genişliği, TomoChain’e yüksek yarar ve fonksiyonellik sağlar.

Ayrıca TomoChain, süreç dataları etrafında saklılığı sağlamak için şifreli bir algoritma kullanarak hem genel hem de özel süreçleri kolaylaştırabilir. Bu, TomoChain’i, büsbütün merkezi olmayan bir ağ sağlayan TOMO ile hassas bilgileri saklı ve inançlı tutmak isteyen işletmeler için harika bir seçim haline getiriyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu