Yatırımcıların Uzun Vadeli Yatırım Olarak Kriptoya İlgisi Azaldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bazı yatırımcılar, uzun vadede yararlarını artırmak için tercihlerini kripto para olarak belirlemişlerdi, fakat artık bu seçeneğin eski cazipliği kalmamış üzere görünüyor.

Tüketici finans hizmetleri şirketi Bankrate’nin geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada kriptoya ilgi konusunda birtakım değişikliklerin olduğu dikkatlerden kaçmadı. Bankrate’nin onuncu yıllık çalışmasında birtakım bilgiler paylaştı.

İlginizi Çekebilir

Kripto Para Eski İtimadı Sağlamıyor Olabilir

Yatırımcıların Uzun Vadeli Yatırım Olarak Kriptoya İlgisi Azaldı

Bankrate, Amerikalıların uzun vadede güçlü olmak için tercih ettiği yolları anket halinde belirledi ve bu çalışmayı 20 Temmuz’da paylaştı. Üstteki gördüğünüz görselde anket sonucundaki datalara nazaran kripto para maalesef ki beklenenden çok tabanda kaldı.

Spesifik olarak bahsi geçen araştırmaya katılan 1.025 kişinin yalnızca yüzde 6’sı, uzun vadeli birincil yatırımları olarak kripto para ünitesini tercih etti. Bu sayı hayli düşük, neden diye sorulacak olursa geçtiğimiz yıl dijital para varlıklarını tercih eden yüzde 92 idi. Bir yıl içinde altcoin’lere ve sanal dövizlere gösterilen ilgi, yüzdelik dilimle bakacak olduğumuzda; yüzde 86’lık düşüş gerçekleşti.

Sağlanan yatırım alternatifler ortasında en üstten başlayacak olursak; gayrimenkul, pay senedi, tahvil, altın, öbür pahalı madenlere yatırım ve en sonda kripto para yer alıyor.

Geride bıraktığımız birkaç ay içinde sanal döviz piyasası, birden fazla para ünitesinin kıymetlerinin düşmesi ve büyük yatırımcıların iflas eşiğine gelmesi aşağı istikametli bir sarmal içindeydi; lakin, piyasa son vakitlerde geçtiğimiz haftadan itibaren tekrar üst hakikat çıkma belirtileri gösterdi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu