Waves Nedir? Waves Token İncelemesi ve Fiyat Analizi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kullanıcılarına daha süratli, daha sağlam ve daha kolay kullanıma sahip bir ortam vadeden Waves projesi nedir?

Waves’in Kurucusu Kimdir?

2016 yılında Ukraynalı bilim insanı Alexander Ivanov tarafından kurulan proje, erken periyot blok zinciri platform ve eserlerinin geliştirilmesi emeliyle yaratıldı. Projenin kurucusu olan Alexander Ivanov, daha evvel de kripto para alanında teşebbüslerde bulunan bir isim. Ivanov, şu anda kullanım dışı olan Coinomat isimli bir kripto para platformunu daha evvel hayata geçirmişti. 

Waves Projesi Nedir?

Waves projesine dönecek olursak, projenin hayata geçirildiği 2016 yılından itibaren proje içerisinde birçok ek hizmet kullanıma sunuldu. Bu ek hizmetler içerisinde Gravity isimli bir çapraz zincir ve Oracle ağının dışında DeFi platformu Neutrino üzere hizmetler bulunuyor. Waves, birebir vakitte kripto para piyasasının en eski birinci token arzlarından yani ICO’larından birini gerçekleştirdi. Waves projesinin teknolojisi, blok zincir sistemlerinin özelliklerinden faydalanmak isteyen geliştiriciler ve şirketlerin muhtaçlıklarını karşılamak için tasarlandı ve kullanıcılarına daha emniyetli, daha süratli ve daha kolay bir ortam vadetti. Projenin birebir vakitte Waves DEX isimli bir de merkeziyetsiz kripto para alım satım platformu bulunmakta.

Waves’in Öne Çıkan Özellikleri

Waves projesinin öne çıkan özelliklerine bakacak olursak bu özelliklerin başında projenin saniyede 100 süreç suratına sahip olması gösterilebilir. Bu sayı size az gelebilir o yüzden örnek vermek emeliyle bir karşılaştırma yapacak olursak saniyede yapılan süreç sayısı olarak Bitcoin ağında 7 ve Ethereum’da ise saniyede 20 süreç suratı bulunmaktadır. Waves’in saniyede 100 süreç gerçekleştirebilmesini sağlayan özellik ise WavesNG isimli geliştirilmiş pay ispatı yani Proof of Stake konsensüs algoritmasıdır. Waves’in kullandığı bu konsensüs algoritması, birçoğumuzun tanıdığı AVAX Kurucusu Emin Gün Sirer’in BitcoinNG isimli ölçeklendirme projesine dayanıyor.

Waves Coin Nedir?

Whitepaper’ın da kendilerini “Bugünün insanları için yarının yenilikleri” mottosuyla tanıtan proje token’ını ERC-20 standardında geliştirerek Ethereum ağıyla birlikte de çalışılabilir kılıyor. Waves projesinin token arzına baktığımızda bu projenin başlangıç basamağı için 100 milyon adetlik bir token arzı belirlediğini ama sonrasında bu sınırlamayı kaldırmış olduğunu görüyoruz. Yani Waves tokenin şu anda rastgele bir azamî arzı bulunmamakta. Tokenin şu an dolanımda olan arzı ise 108 milyar 841 milyon 60 adet olarak karşımıza çıkıyor. Pekala Waves’in madenciliği yapılıyor mu diye merak eden okurlarımıza Waves’in madenciliği yapılmayan bir kripto para olduğunu söyleyebilirim.

Waves Token İncelemesi

Waves token, 3 Haziran 2016 tarihinde 1 dolardan piyasaya sürüldü ve bu tarihten yaklaşık 2 ay sonra 2 Ağustos 2016’da en düşük düzeyi olan 12 cent noktasını gördü. Tokenin ulaştığı en yüksek düzey ise bu yılın Mart ayında gerçekleşti ve Waves 54,61 dolar düzeyini gördü.

Waves Fiyat Analizi

Son 24 saatte %7,64’lük bir yükseliş yaşayan Waves 6,17 dolar düzeylerinde fiyat hareketliliğine devam ediyor. Waves’in şu an bulunduğu pozisyona en yakın dayanak düzeyi 5,90 dolar düzeyinde bulunurken oradan gerçekleşecek bir düşüş ile karşımıza 5,50 dolar ve akabinde 4,85 dolar düzeyleri dayanak olarak çıkabilir. Üst taraflı hareketin devam etmesi durumunda karşımıza çıkacak olan birinci direnç noktası 6,30 dolar düzeyi olurken devamında sırasıyla 6,75 ve 7 dolar düzeyleri direnç noktası olarak karşımıza çıkıyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu