NFT Fenomeni Hacklendi, Phising Paylaşımları Yapıldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

NFT Infuencer’ı Zeneca’nın Discord ve Twitter adresi çalınarak phising taarruz için kullanıldı. Hücum sonrası birçok yatırımcı güç duruma düşerken, hesabını kurtaran Zeneca, yaşananlar için topluluğundan özür dilerken ziyana uğrayanların kendisi ile bağlantıya geçmesini istedi.

NFT Fenomeni Hacklendi, Phising Paylaşımları Yapıldı

NFT Fenomeni Zeneca Hacklendi! Akının Verdiği Hasar Bilinmiyor

İlginizi Çekebilir

NFT bölümü kelam konusu olduğunda topluluğun kıymetli aşikâr. Birçok tanınan NFT koleksiyonunun muvaffakiyetin gerisindeki en büyük temellerden birisi de yeniden bu topluluk gücü. Lakin bu güç, bazen yatırımcıların sonunu getirebiliyor. O denli ki büyük takipçi kitlelerine sahip bireyler, paylaşımları ile yatırımcılara hitap ediyor ve bu kitle bazen yanlış yönlendirilebiliyor. Yaşanan bu son örnekte de benzeri bir durum yaşandı.

Twitter üzerinden yaklaşık olarak 300 bin takipçiye sahip olan Zeneca_33 isimli Twitter kullanıcısı, Twitter ve Discord kanallarının erişimini kaybetti ve saldırganlar ele geçirdikleri bu hesabı pshising saldırısı için kullandı. Geçersiz airdrop kontakları ile birçok yatırımcıyı tuzağa çeken saldırganlar, kimi dikkatli kullanıcılar tarafından fark edildi.

Geçtiğimiz saatlerde hesaplarına yine erişlen Zeneca, olay hakkında çalışmaya devam ettiklerini ve yakın vakitte bir durum raporu yayımlayacağını açıkladı.

Bu noktada bu taarruzun geçtiğimiz gün açıklama yapan Yuga Labs’in atak uyarısı sonrası gelmesi ise gözden kaçmadı. Yatırımcılar ise yaşanan bu olay sonrası Yuga Labs ve güvenlik takımından ayrıntılı bir açıklama bekliyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu