Nijerya Merkez Bankasından Kripto Para Açıklaması

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Nijerya Merkez Bankası (CBN), kripto para ünitelerinin ortaya çıkmasıyla finans dalına yenilik geldiğini lisana getirdi.

Nijerya Merkez Bankası Lideri: Kripto, Finans Dalına Yenilik Getirdi

İlginizi Çekebilir

Ülkelerin merkez bankaları son vakitler kripto paralar hakkında açıklama yapmaya başladı. Bu kere mevzuyla ilgili açıklama Nijerya Merkez Bankası Başkanı’ndan geldi.

Nijerya Merkez Bankasından Kripto Para Açıklaması

Nijerya Merkez Bankası (CBN), Başkanı Godwin Emefiele, kripto paraların barındırdığı mevcut risklere karşın, büyümeyi hızlandırıp ve yoksulluk düzeyini düşürerek finansal iştirake yarar sağladığını belirtti. Bu doğrultuda Emefiele, finansal kurumların, kripto paraları düzenlemeye yönelik yaklaşımlarını tekrar düşünmeleri gerektiğini kelamlarına ekledi.

CBN Lideri Godwin Emefiele, kelamlarına şöyle devam etti:

FinTech’lerin, kripto para ünitelerinin, Dijital Ödemelerin, Yapay Zekanın ve Makine Tahsilinin evrimi, hem global hem de lokal olarak finans ve bankacılık dallarının işleyişini değiştirdi. Bu nedenle finansal sistemin düzenlenmesi, kontrolü ve para siyaseti uygulamalarının ivedilikle tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor.

Başkan Emefiele, bankanın Para Siyaseti Komitesi‘nin (MPC) ülkenin mali çerçevesini uygunlaştırmak için yeni bir yaklaşım belirleyeceğini ve yeni bir taraf önereceğini aktardı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu