Lido Finance’ten Katman 2 Çözümlerine Yeşil Işık

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

DeFi protokolü Lido Finance, yaptığı açıklamada artık katman 2 tahlillerine de hizmet vereceğini duyurdu. Protokol birinci etapta geçişi Arbitrum ve Optimism üzere tahlillere yapacak. Birebir vakitte stETH’nin de bir wrapped versiyonu oluşturulacak.

Lido Finance Katman 2 Tahlillerine de Hizmet Verecek

İlginizi Çekebilir

Lido Finance‘in stETH’si katman 2‘ye de geliyor. Mevzuyla ilgili açıklamayı resmi blog sayfası üzerinden yapan Lido Finance, yeni adımı şu sözlerle duyurdu: “Ethereum ölçekleniyor ve Lido da tıpkı şeyi yapıyor. Büyüyen L2 DeFi ekosisteminde stETH’nin genişletilmesinden başlayarak, Lido’nun L2 için genişleme planlarımızı açıklamaktan memnunluk duyuyoruz”

Atılan bu adım Ethereum stake edenler için daha düşük fiyatlarla stake yapmak manasına geliyor. Tıpkı vakitte getirilerini artırmak için de yeni bir DeFi uygulamaları paketine erişebilecekler.

Lido Finance’ten Katman 2 Çözümlerine Yeşil Işık

Başta da söylediğimiz üzere yeni adımla birlikte wstETH de oyuna dahil oluyor. Lido, wstETH için Aztec ve zkSync’e entegre olduklarını açıkladı. Entegrasyonun Argent aracılığıyla yapıldığı da belirtildi.

Katman 2 protokolleri, ana ağ üzerinde farklı bir blokzincir çalıştırıyor. Böylelikle süreçlerin gerçekleştirilebileceği ikincil bir çerçeve oluşturuluyor. Süreçler işlendikten sonra ise bilgiler, blokzincir defterinde depolandığı katman 1’e geri gönderiliyor. Böylelikle katman 2’ler, ana ağdaki ağ tıkanıklığını azaltmaya dayanak oluyor.

En bilinen Ethereum katman 2 tahlillerinden kimilerini şöyle sıralayabiliriz; Polygon, Optimism, Arbitrum, ve Loopring.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu