Ethereum Yükselirken, Balina Sayısında da Artış Yaşanıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Ethereum pahası 1500 doların üzerine çıkarken, balina sayısında da artış gözleniyor.

Birkaç ay boyunca yaşanan kademeli düşüşün akabinde 1.000 ila 100.000 ETH içeren Ethereum cüzdanlarının sayısı yükselişe geçti. Daha küçük ETH adreslerinin sayısı da Merge yaklaşırken artıyor.

Santiment bilgilerine nazaran 1000 ila 100.000 ETH ortasında bulunduran cüzdanların sayısı, Mayıs ayında taban düzeyini görmesinin akabinde son birkaç haftada keskin bir artış yaşadı.

Pazar gününe kadar 131 yeni balina ortaya çıktı ve toplam sayı 6.666’nın üzerine yükseldi.

Balina adreslerinde artış yaşandığı üzere küçük adreslerin sayısında da benzeri bir biçimde yükseldi. En az bir ETH’ye sahip olan cüzdanların sayısı 1,5 milyonun üzerine çıktı ve yeni bir ATH düzeyine yükseldi. 100 yahut daha fazla ETH barındıran cüzdanların sayısı ise son 15 ayın en yüksek düzeyi olan 45.000’i gördü.

Yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisinin artmasına sebep olarak Merge gösterilebilir. Ethereum’un PoW’dan PoS’a geçişi kripto kesiminde merakla bekleniyor.

Ağ, yavaş yavaş bu sıçramayı yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta 9. shadow fork’un hayata geçmesi, bu tarafta atılan bir öbür adımdı.

Ethereum yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap bilgilerine nazaran 1,465 dolar üzerinden süreç görüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu