Eski Ripple Kurucu Ortağının XRP’leri Tükendi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Stellar’ın kurucusu Jed McCaleb, Ripple’dan ayrıldığı 8 yılın akabinde sonunda XRP varlıklarını bitirmeyi başardı. Ripple ile yaşadığı birtakım uyuşmazlıklar sonrası Ripple’dan ayrılan McCaleb, bu ayrılık sonrası hayli yüklü bir tazminat ile şirketten ayrılmıştı. Geçen 8 yılın akabinde sistemli olarak XRP satımı yapan McCaleb’in artık satacak XRP‘si kalmadı.

Eski Ripple Kurucu Ortağının XRP’leri TükendiKaynak

Eski Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb, Bütün XRP’lerini Sattı

İlginizi Çekebilir

Ripple’ın kurucu ortaklarından olan Jed McCaleb, Ripple’dan ayıldığından bu yana faal olarak XRP’lerini satıyor. Bilhassa kırılgan piyasa şartlarında yaptığı satışlar ile birlikte epeyce sert tenkitler alan Jec McCaleb, 9 milyar XRP sattı.

Özellikle 2020’nin sonunda XRP satışlarını hızlandıran McCaleb, XRP’nin fiyatında yaşanan düşüşten de sorumlu tutuluyor. Bu noktada bu tenkit çok da yersiz değil. O denli ki McCaleb’in XRP serveti (9 Milyar XRP) XRP’nin arzının yüzde 10’una takbül ediyor. Bu oran daima olarak satış için kullanıldığında XRP’nin fiyat performansına hayli tesir edebilecek bir ölçü. Bununla birlikte McCaleb’in cüzdanındaki varlıkların bitmesi sonrası topluluk tarafından da sevinç paylaşımları yapıldı.

Diğer taraftan son 1 hafta içerisinde XRP’nin yüzde 17’lik artış yaşaması da gözlerden kaçmadı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu