Hindistan Hükümeti: Kripto Paralar Yasaklanmalı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto paralar konusunda sert tavırlar sergileyen ülkelerden biri olan Hindistan‘dan kripto konusunda sert bir açıklama geldi. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, hükümetin kripto paraları yasaklamak istediğini aktardı.

Hindistan Hükümetinden Kripto Paralara Sert Adım

İlginizi Çekebilir

Hindistan hükümeti, merkez bankasının kripto para ünitelerinin yasaklanması gerektiği kanısında olduğunu belirtti.

Hindistan Hükümeti: Kripto Paralar Yasaklanmalı

Hindistan hükümeti, kripto paralara yönelik bir yasağın yürürlüğe girmesi için global iş birliği yapılması gerektiğini lisana getirdi. Hususla ilgili konuşan Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, şu sözlere yer verdi:

Kripto para üniteleri tarif gereği sınırsızdır ve düzenleyici arbitrajı önlemek için memleketler arası iş birliği gerektirir. Bu nedenle, rastgele bir düzenleme yahut yasaklama mevzuatı, fakat risklerin ve yararların kıymetlendirilmesi, ortak sınıflandırma ve standartların evrimi konusunda değerli memleketler arası iş birliğinden sonra tesirli olabilir.

Ayrıca belirtmek gerekirse, geçtiğimiz haziran ayında Hindistan, kripto varlıklar için yüzde 1 oranında kesilen vergi düzenlemesi, 1 Temmuz itibariyle yürürlüğe girdiğini duyurmuştu.

Geçtiğimiz haziran ayında Hindistan Merkez Bankası (RBI) lider yardımcısı Rabi Sankar, CBDC’lerin özel kripto paraların sonunu getireceğini söz etmişti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu