Decentraland’a İspanya Dopingi İşe Yarar mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Metaverse, birçok dal oyuncusundan aldığı takviyeyle büyümeye devam ediyor. Grayscale Investments üzere şirketler, metaverse’ün 1 trilyon dolarlık bir bölüm haline geleceğini argüman ediyor. Metaverse’e güvenenler yalnızca şirketler değil. Ülkeler de bu yarışta geri kalmak istemiyor. İspanya hükümeti, ülkede metaverse’ün ivme kazanması için düğmeye bastı. Decentraland da İspanya tarafından alınan kararlar sonrası yüzün gülen taraf olabilir.

Decentraland, İspanya’ya Gelebilir mi?

İlginizi Çekebilir

İspanya hükümeti, metaverse ile ilgili projelerin geliştirilmesini daha da artırmayı planlıyor. Bunun için kimi teşvik ve hibe programları var ve bu cins hibelere ayrılan toplam ölçü 4 milyon dolar olarak belirlendi. Kelam konusu proje için yetki, İktisat ve Dijital Dönüşüm Bakanlığı’na verildi. Bunun için yalnızca İspanya’da proje geliştirmeye gerek yok. Avrupa Birliği’nde metaverse projeleri geliştirenler de tıpkı hakka sahip olabiliyor. Ayrıyeten projelerin yüzde 25’inde bayanların yer alması gerekiyor.

AMB Crypto‘ya nazaran bu, Decentraland için İspanya’da büyük bir takviye olabilir. Decentraland son vakitlerde ivme kaybetmeye başladı. LAND arsa satışları bu yılın ocak ayından itibaren her gün düşüyor diyebiliriz. Yaklaşık 6 ay evvel satışlar 6 milyon doları görerek tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıkmıştı. Haziran itibariyle ise toplam satışlar 690 bin doların altına indi.

Bunu Dune’un Sandbox ve Decentraland’i karşılaştırdığı grafiğinde de görüyoruz.

Decentraland’a İspanya Dopingi İşe Yarar mı?Decentraland vs Sandbox Arsa Satışları, Kaynak: Dune

Decentraland’daki LAND arsa fiyatları da düşüşte. Ocak ayında 6 bin doları gören yerler şimdilerde 3 bin dolar düzeyinde. Decentraland’daki toprakların ortalama satış fiyatlarını ay bazında aşağıdaki grafikte görebilirsiniz.

Decentraland’a İspanya Dopingi İşe Yarar mı?Decentraland ortalama aylık arsa fiyatları, Kaynak: Dune

Satış adetlerine baktığımızda ise 16 Temmuz itibariyle, temmuz ayında dece 371 yerin satıldığını görüyoruz.

Buradaki düşüşler ve Decentraland’in geçtiği güç devir, İspanya’nın Decentraland ile çalışmaya karar vermesiyle birlikte atlatılabilir. Şimdilik bahse ait resmi bir bilgi alışılmış ki yok. İlerleyen günlerde İspanya’nın metaverse planıyla Decentraland’i canlandırıp canlandırmayacağını daima birlikte göreceğiz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu