Ripple CEO’su, SEC ile Olan Dava İçin 100 Milyon Doların Üzerinde Harcama Yapacaklarını Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile olan davanın şirkete olan maliyeti üzerine konuştu.

Garlinghouse, dava sonuca ulaşana dek Ripple’ın yasal fiyatlara 100 milyon dolardan fazla harcama yapacağını lisana getirdi.

“Gerçekler ve yasalar bir kenara, SEC ile olan uğraşımız için 100 milyon doların üzerinde harcama yapmış olacağız. Bu çaba sadece Ripple için değil tüm sanayi için”

Garlinghouse’a nazaran SEC ile karşı karşıya gelinen davalarda, astronomik maliyetler her vakit düzenleyici kurum lehine çalıştı. Ona nazaran SEC, şirketleri muahede yapmaya zorluyor.

Garlinghouse’a nazaran SEC, kripto işletmelerinin bir birçoklarının yasal itirazda bulunmak için gerekli kaynağa sahip olmamasına güveniyor.

“SEC, şirketleri muahedeye zorluyor zira (kripto şirketleri) uğraş etmeyi göze alamıyor”

Ripple CEO’su, niye muahedeye varılmadığına ait bir soruya karşılık olarak, kendilerinin bunu yapması halinde tüm kripto şirketlerinin emsal bir yol izleyeceğini kaydetti. Garlinghouse’a nazaran devam eden yasal süreç, sırf Ripple için değil tüm kripto şirketleri için ehemmiyet arz ediyor.

SEC Lideri Gary Gensler, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Bitcoin harici kripto paraların büyük çoğunluğunun menkul değer olduğunu lisana getirirken, Ethereum hakkında keskin bir cevap vermekten kaçındı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu