Paraguay Senatosu’ndan Kripto Madenciliği Yasa Tasarına Onay

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Paraguay Senatosu, kripto madenciliği ve ticaretini düzenleyen bir yasa tasarısını onayladı. Aralık ayında, ülkenin Senatosu tasarıyı zaten onaylamıştı. Lakin Mayıs ayında Temsilciler Meclisi değişikliklerle onayladı. Bu nedenle, üst odaya geri döndü.

Şimdi her iki meclis tarafından da onaylanan yasanın, onaylama yahut veto etme yetkisine sahip olan yürütme organına sunulması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Paraguay Senatosu, Kripto Madenciliği Yasa Tasarını Onayladı

Paraguay Temsilciler Meclisi, 12’ye karşı 40 oyla kripto madenciliği ve ticaretini düzenleyen yasa tasarısını onayladı. Ülkenin Senatosu Aralık ayında aslında emsal bir maddeyi geçirmişti. Kelam konusu tasarı artık Temsilciler Meclisi’nin değişiklikleriyle meclise geri dönecek. 

Paraguay Senatosu’ndan Kripto Madenciliği Yasa Tasarına Onay

Tasarının müelliflerinden biri olan Kongre Üyesi Carlos Rejala, yasanın, ülkenin kilovat saat başına yaklaşık 5 sent olan düşük elektrik oranlarını kullanarak memleketler arası madencileri cezbetmeye çalıştığını söyledi.

Temsilciler Meclisi tarafından önerilen ve Senato tarafından kabul edilen ana değişiklik, birincil kolluk kuvvetinin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı olacağı ve bunun da ilgili yetkilendirme olmaksızın madencilik yapan yahut kripto ile hizmet sağlayan kişi yahut hukukî şahısları cezalandıracak.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu