Bitcoin Fiyatı (BTC) Yeniden 30 Bin Dolar Olur mu?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin fiyatı son birkaç haftadır 20000 dolarlık bölge ve etrafında süreç görüyor. Yatırımcılar başkan kripto varlığın önümüzdeki aylardaki yüksek düzeylere çıkmaya devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Bitcoin 30.000 dolar olur mu? Eylül 2022’ye kadar Bitcoin amaç ve yükseliş ihtimalleri neler?

Kripto para piyasası Eylül ayında yazın son ayına girecek. Birçok yatırımcı Bitcoin’in düşüşe geçmeden evvel geçmişte kıymetli bir ruhsal düzey olan 30.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağını merak ediyor. Bilgilere nazaran, BTC şu anda bu fiyattan 9.500 dolar daha az olan 20.500 dolardan süreç görüyor.

İlginizi Çekebilir

Bitcoin şu anda yaklaşık 395 milyar dolarlık bir piyasa kıymetine sahip ve piyasa dominansı %43,57’de.

Kripto traderı CryptoYurii, Bitcoin’in tereddütlü fiyat davranışının, Eylül 2022’ye kadar 30.000 dolara yükselebileceğini gösteren Wyckoff formasyonunun bir modülü olabileceğini düşünüyor. Formasyon, değerli bir düşüşün akabinde yükseliş eğilimi mümkünlüğünü ima eden teknik bir gösterge.

Bitcoin Fiyatı (BTC) Yeniden 30 Bin Dolar Olur mu?Bitcoin Wyckoff Akümülasyonu

Bitcoin Wyckoff kurulumunda evvel bir “birikim” evresi gelir ve akabinde bir kırılma gelir. Kırılma, BTC için yaklaşık $30.000 bedelini işaret ediyor. Fiyat hareketi büyük olasılıkla “dağıtım” kademesinde konsolide etmeye başlayacak ve akabinde düşecek. Kırmızı işaretli bölge üzerindeki kırılma ve retest ile 30 bin dolar ihtimali gösteriliyor.

Kripto Para Topluluğunun Bitcoin Fiyat Tahmini

CoinMarketCap topluluğu tarafından Bitcoin için yapılan fiyat kestirimi aşağıdadır. Yaklaşık 13 bin iştirak 30.09.2022 tarihinde BTC fiyatının 33 bin 510 dolar olmasını iddia ediyor. Bu kestirim için fiyatın yaklaşık Bitcoin’in 12 bin 880 dolar artması gerekiyor. 62,43%’lük bir artış gerekli.

Bitcoin Fiyatı (BTC) Yeniden 30 Bin Dolar Olur mu?

Sektör Uzmanları Bitcoin Konusunda Optimist Değil

Bu ortada, 53 kripto para ünitesi ve Web3 sanayi uzmanının fikir birliği, Bitcoin fiyatının 2022’de, yılın en düşük düzeyi olan 13.676$’a ulaşacağını ve yılı 25.473$’da tamamlamadan evvel toparlanacağını iddia ediyor.

Fintech uzmanları, yıl sonuna kadar bile Bitcoin dolar fiyatı konusunda o kadar optimist değiller. Panelistlerin yüzde yetmiş yedisi, piyasanın resmi olarak bir “kripto kışında” olduğunu söylüyor. Ve yalnızca yüzde 29’u bu ayı piyasasının 2022’de sona ereceği görüşünde.

Son olarak, Wall Street’teki yatırımcılar, varlığın 10.000$’ı bulma mümkünlüğünün daha yüksek olduğuna inanarak Bitcoin’in yakın gelecekte kıymetli ölçüde paha kaybedeceğini ve bunun da 30.000$’a geri döneceğinden çok pahasını neredeyse yarı yarıya azaltacağını kestirim etti.

Son periyotta yaşanan fiyat hareketleri kararsızlığı da beraberinde getirdi. Yıllık en düşük düzey 17.622$ görüldükten sonra yükselen görünüme döndü lakin hareketlilik sürüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu