Putin Dijital Varlıklarla Ödemeleri Yasaklayan Yasayı Onayladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto para düzenlemeleri konusunda en kararsız ülkelerden birisi olan Rusya, bu sefer de dijital varlıklarla ödemelerin yasaklanması ile gündeme geldi. Ülkede bir müddettir konuşulan kripto para yasasında şimdi kesin çizgiler belirli değilken gelen bu karar merak uyandırdı. Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, dijital varlıklarla ödemeleri yasaklayan maddeyi onayladı.

Putin Dijital Varlıklarla Ödemeleri Yasaklayan Yasayı Onayladı

Putin İmzaladı: Rusya’da Dijital Varlıklarla Ödemeler Yasaklandı

İlginizi Çekebilir

Kripto para düzenlemeleri global olarak düzenleyicilerin en büyük sıkıntıları ortasında yer alıyor. Şimdi ortaklaşa bir karara varamayan düzenleyiciler bu nedenle bir düzenleyici arbitrajının yaşanmasından kaygılı. Bu noktada birinci günden beridir kripto varlıklara karşı tutumu aşikâr olan ülkeler bulunurken, Hindistan ve Rusya üzere bu mevzuda hayli çelişkili açıklamalar yapan ülkeler de buluyor. Rusya ise son olarak Lider Putin‘in maddeyi imzalaması ile birlikte Türkiye örneğinde olduğu üzere dijital varlıklarla yapılan ödemelere yasak getirdi.

Bununla birlikte Rusya Devlet Lideri Putin’in imzaladığı bu yasa yalnızca kripto para üniteleri ile ödemeler yasaklanmıyor. Yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte kripto gibisi öteki dijital ödeme araçları da yasaklanacak.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu