Kripto Mikser Aktivitesi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto paralar çıktıkları birinci günden bu yana aşikâr başlı ana bahislerde öne çıkıyorlar. Güvenlik, merkeziyetsizlik, aracısız ve kurulsuz transfer ve anonimlik. Günümüzde kripto süreçlerinin büyük bir çoğunluğu merkezi borsalarda yürütülse de kimi kullanıcılar bu kapalılık ve eşler ortası özelliklerinden vazgeçmek istemiyor. Bu noktada anonimliği kıymetli ölçüde artıran kripto mikserleri öne çıkıyor. Kripto tahlil şirketi Chainanalysis’e nazaran ise bu mikserlerin kullanımı süratle artıyor.

Kripto Mikser Aktivitesi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Kripto Mikser Aktivitesinde Ulus Devletlerin ve Yasa Dışı Süreçlerin Tesiri Büyük

İlginizi Çekebilir

Popüler Blockchain data tahlil şirketlerinden biri olan Chainalysis’e nazaran kripto mikser kullanımı, ulus devlet aktörleri ve siber hatalıların kıymetli hacim katkılarıyla 2022’de tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaştı. Bu noktada bu artışın değerinin altını çizmekte yarar var. O denli ki global olarak kripto düzenleme çalışmalarında artan baskı, bilhassa yasa dışı kullanımların ağırlı olarak ele alındığı bir periyot.

Bu mevzu özelinde daha öncesinde yasa dışı kripto para transferlerinin kripto para süreçlerinin hacmi ile kıyaslandığında epey küçük bir kısma tekabül ettiğini savunan Chainalysis, son raporunda da bu tavrını sürdürdü.

Chainalysis, mikser kullanımındaki bu artışın yasakçı ülkelerin baskısından kaçmak ve finansal mahremiyetini korumak isteyen kullanıcılar tarafından tetiklendiğini fakat artan yasa dışı faaliyetlerin de göz arkası edilemeyeceğini belirtti.

Chainalysis’e nazaran kripto mikserlerinin bu derece anonimlik kazandırması ve süreç kolaylığı, yasa dışı aktörleri kendisine çekiyor. Lakin kripto mikserlerini tek bir kısım baz alınarak değerlendirmemek gerekiyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu