Celo Blockchain Ağındaki Duraksamalar Panik Yarattı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Blockchain teknolojisinin bu kadar kısa müddette bu derece değerli bir pozisyona gelmesinin aşikâr başlı sebepleri bulunuyor. Bunlar ortasında ağın değiştirilemez oluşu, verimli oluşu ver merkeziyetsiz oluşu öne çıkıyor. Lakin bir ağın en değerli özelliklerinin başında elbet sürdürülebilirliği geliyor. Solana ağının yakın vakitte tahlile kavuşturduğu bu sorun, son olarak Celo’nun da başına geldi. Celo Blockchain ağı ard arkasına durdu.

Celo Blockchain Ağındaki Duraksamalar Panik Yarattı

Celo Blockchain Ağı Durdu

İlginizi Çekebilir

Celo varlıklarının yanı sıra ödeme tahlillerini de kullanılmak üzere geliştirilen ve merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler) geliştirmek için akıllı mukavelelerin kullanılmasını sağlayan açık kaynaklı bir Blockchain protokolü olarak karşımıza çıkıyor. Lakin proje son 24 saattir hayli kritik sıkıntılarla karşı karşıya. O denli ki ağ, Çarşamba günü saat 18:20 ET’de 14.035,019 numaralı blokta durdu.

Resmi blok gezginine baktığımızda, Celo’nun PoS ağı, Perşembe günü saat 3:39’da blok üretimi birkaç dakikalığına restore edilene kadar yeni süreçleri dokuz saatten fazla doğrulayamadı. Ancak zincir 14.035,044 numaralı blokta tekrar durdu.

Celo bahis hakkında yaptığı son açıklamada ağın doğrulayıcılarının ağı çevrimiçi hale getirmek için bir düzeltme üzerinde çalıştığını belirtti. Ancak grup kesintinin nedenini şimdi açıklamadı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu