Brezilya Kongresi’nden Kripto Yasa Tasarısını Erteleme Kararı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Birçok ülke kripto ekosistemiyle ilgili düzenlemeler yapmaya ve yasa tasarısı çıkarmaya başladı. Bununla birlikte hükümetler kripto piyasasıyla ilgili adımlar atmaya başladı. Bu kere Brezilya kongresinden kripto yasa tasarısıyla ilgili bir karar geldi.

Brezilya Kongresi, Kripto Yasa Tasarısını Erteledi

İlginizi Çekebilir

Brezilya kongresi, kripto tasarı oylamasını ekimde yapılması beklenen cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonraya ertelediğini duyurdu.

Brezilya Kongresi’nden Kripto Yasa Tasarısını Erteleme Kararı

Brezilya’daki milletvekilleri önümüzdeki hafta başlayacak olan kongre tatilinden evvel kripto yasa tasarısını ele alacaklardı, fakat bütçe yönergeleri yasası ve tıp bölümü için önerilen bir anayasa ıslahatı yasama gündemine hakim oldu.

Nisan ayında Senato, kripto süreçlerini düzenleyen ve kripto şirketleri için “sanal hizmet sağlayıcılar” etiketini oluşturan tasarıyı onaylamıştı.

Temsilciler Meclisi, tasarıyı alt mecliste sunmakla vazifeli Kongre Üyesi Expedito Netto’nun Senato’nun orjinal tasarısından iki maddeyi çıkarması nedeniyle kelam konusu metin üzerinde uzlaşmaya varamadı. Kaldırılan birinci unsur, borsaların varlıklarını müşterilerinkilerden başka tutmasını gerektiği belirtiliyordu.

Ayrıca belirtmek gerekirse, geçtiğimiz haziran ayında Panama Cumhurbaşkanı Laurentino Cortizo, kripto yasa tasarısını makul yasal düzenlemelere uymayacağına dair kaygılar nedeniyle veto etmişti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu