Bitcoin’in Sosyal Hakimiyeti, 2022’nin En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

2022 yılının geneline bakacak olursak, başkan kripto para ünitesi Bitcoin için işlerin âlâ gittiğini söyleyemeyiz. Lakin son vakitlerde toparlanmaya çalışan Bitcoin, Kasım 2021 itibariyle bedelinin yarısından fazlasını kaybetti. Sonuç olarak, bölümdeki birçok iştirakçi kıymetli ölçüde telaş gösterdi ve BTC trendine odaklandı. Bitcoin’e bu kadar dikkat edilmesi, varlığın toplumsal hakimiyet metriğinde ani bir artışa neden oldu.

Bitcoin’in Toplumsal Hakimiyet Oranı, 2022 Yılının En Yüksek Seviyesinde

Santiment verilerine nazaran, Bitcoin (BTC) Toplumsal Hakimiyet metriği, 2022 yılının en yüksek düzeyine ulaştı. Santiment, Bitcoin’e ait insanların ilgilerinde ve tartışmalarında bir artış kaydetti. Haziran 2021’den bu yana, toplumsal medyada Bitcoin ve başka kripto paraların tartışma oranının arttığını aktardı.

Bitcoin’in Sosyal Hakimiyeti, 2022’nin En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bu yükseliş, BTC’nin son zamanlardaki fiyat düşüşüyle ​​bağlantılı. Toplumsal hakimiyetteki bu artış, Bitcoin ve kripto piyasası için olumlu bir gösterge olarak kaydedildi.

Altcoinlere bakacak olursak; Dogecoin ve Shiba Inu fiyatlarında görülen ilerici bir gücün olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum, tokenlerin artan balina süreçleri ve yeni projelerle elde ettiği dayanaktan kaynaklanıyor diyebiliriz.

Ancak Ethereum, Cardano, Ripple ve Solana gibi tokenler için kıymetli bir fiyat akışı yok. Bunun, Voyager Digital ve Three Arrows Capital üzere şirketlerin iflas ve iflas başvurusu sıkıntılarıyla irtibatlı olduğu düşünülüyor.

Son olarak başkan kripto para ünitesinin durumuna bir göz atalım. CoinGecko datalarına nazaran; haberin yazımı esnasında BTC 20.105,35 dolardan süreç görüyor

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu