Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in (BTC) Bir Menkul Kıymet Olarak Düzenlenmesini Gerektiğini Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Risk sermayedarı Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in bir menkul değer olmamasına karşın menkul değer olarak düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Palihapitiya’ya nazaran kripto para piyasasının büyüklüğü bunu gerekli olmasına neden oluyor. Düzenleme eksikliği sebebiyle Bitcoin’in etrafında yüksek bir “sistem riski” olduğuna dikkat çeken Palihapitiya, 2013’te kripto para piyasasına dahil olmasına rağmen şu anda Bitcoin’in geleceği konusunda telaşlı.

SEC Lideri Gary Gensler, Bitcoin’in aslında bir emtia olduğunu lisana getirmişti. Altcoin’lerin büyük bir kısmının ise kayıt dışı bir menkul değer olduğuna dikkat çekti.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Ethereum’un bir idare takımı ile birlikte ICO aracılığıyla verilmesine işaret ederek, varlığın açıkça bir menkul değer olduğunu lisana getirdi. Gensler, Eth ile ilgili soruları tekraren karşılıksız bıraktı.

Hala devam eden Ripple ve SEC ortasındaki dava sonucunun, sanayi için değerli tesirleri olması bekleniyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu