Elon Musk ve Twitter Karşı Karşıya Geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Geçtiğimiz günlerde Dogecoin üzerinde manipülasyon yaptığı münasebeti ile dava açılan Tesla CEO’su artık de Twitter ile davalık oldu.

Musk ve Twitter Ortasında Ne Oluyor?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bu yılın başlarında Twitter’ı satın almak istediğini belirtmiş ve Nisan ayında Twitter’a sunduğu 44 milyar dolarlık teklifle satın alma sürecini başlatmıştı ancak geçtiğimiz günlerde toplumsal medya platformunu almaktan vazgeçtiğini bildirmiş ve şirketin paylarının borsada çakılmasına sebep olmuştu. Bu gelişmelerin akabinde Twitter idaresi husus ile ilgili açıklamada bulunarak Musk için yasal süreç başlatacaklarını açıkladılar. Elon Musk’ın avukatları da SEC’e yaptıkları bildirimde, Twitter’ın şirketin iş performansı için değerli olan platformdaki düzmece yahut spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine cevap vermediğini ve yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti. Twitter yetkilileri dava dilekçesinde, Musk’ın muahedeyi feshetmeye yönelik tezlerinin hiçbir desteği olmadığını ve birer mazeret olduklarını belirttiler. Bu gelişmelerin akabinde Elon Musk Twitter üzerinden husus ile ilgili alay edici bir mim paylaşarak gerginliğin dozunu biraz daha artırdı.

Bildiğiniz üzere yakın vakitte Elon Musk, bir Dogecoin yatırımcısı tarafından da dava edilmişti. Bu gelişmenin üzerine bir de Twitter davası ortaya çıkınca birçok insanın aklında sanki Elon Musk manipülatör mü soruları oluşmaya başladı. Elon Musk ve Dogecoin davası neydi dilerseniz ufak bir hatırlatma yapalım.

Musk ve Dogecoin Davası

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021’in sonlarına gerçek Dogecoin hakkında yaptığı yorumlar ile gündeme gelmeyi başarmış ve o günden itibaren tertipli olarak Dogecoin’e olan takviyesini belirterek topluluk ile ilgili paylaşımlar gerçekleştirmişti. Bu süreçte kripto varlığın fiyat hareketliliği birçok vakit Musk’ın açıklamalarına nazaran aşağı yahut üst taraflı hareketlere başlamıştı. Bu durumda birçok yatırımcı tarafından güzel karşılanmamış ve Musk’ın piyasaya manipüle ettiği niyeti lisandan lisana yayılmıştı. Son olarak da bir Dogecoin yatırımcısı Elon Musk’ı piramit şeması oluşturduğu ve spekülasyon yaptığı tezi ile 258 milyar dolara dava etti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu