Şanghay, Beş Yıllık Planına Blockchain ve Web3’ü Dahil Etti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto para ekosisteminde yer alan metaverse, NFT, Blockchain ve Web3 teknolojileri her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Çin Halk Cumhuriyeti‘ne bağlı direkt yönetilen bir kent olan Şanghay, metaverse, NFT, Blockchain ve Web3 teknolojileri konusunda bir adım attı.

Şanghay Hükümetinden Web3 Adımı

İlginizi Çekebilir

Forkast‘a nazaran, salı günü yayınlanan bir siyaset dokümanında, Şanghay hükümeti beş yıllık dijital iktisat planına metaverse, NFT, Blockchain ve Web3 teknolojilerini dahil ettiğini açıkladı.

Şanghay, Beş Yıllık Planına Blockchain ve Web3’ü Dahil Etti

Şanghay, sanal konserler, idoller ve spor üzere metaverse cümbüşünü geliştirebilecek genişletilmiş gerçeklik (XR) üzere sürükleyici teknolojilerin gelişimini hızlandıracağını belirtti.

Şanghay, NFT pazarlarını keşfetmenin yanı sıra varlık dijitalleştirme, dijital fikri mülkiyet (IP) ticareti ve dijital mülkiyeti araştıran ve pilotluk yapan işletmeleri desteklemeyi amaçlıyor. Şanghay, Blockchain teknolojisini data ticaretine ve oyunlara ekleyecek.

Şanghay ayrıyeten, platformlar ortası dijital kimlik, dağıtılmış data depolama ve merkeziyetsiz Alan İsmi Sistemi (DNS) üzere yeni kuşak teknolojilerin piyasaya sürülmesini hızlandıracağını söyledi.

Şanghay, metaverse ile ilgili sanayilerini 2025 yılına kadar 52 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu