Endonezya, Kripto Paraları Araştırmaya Başladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto paralar birçok ülkenin gündeminde yer alıyor. Hükümetler kripto para konusunda çalışmalar yapmaya ve çeşitli düzenlemeler getirmeye başladı. Bu sefer Endonezya Merkez Bankası kripto paraları araştırdığını açıkladı.

Endonezya, CBDC İçin Çalışıyor

İlginizi Çekebilir

Endonezya Merkez Bankası Lideri Doni Primanto Joewono, ülkenin kripto para ünitelerini finansal sistemine entegre etme mümkünlüğünü araştırdığını açıkladı. Joewono, Endonezya Merkez Bankası’nın farklı muhtaçlıkları karşılamak için bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarma mümkünlüğünü araştırdığını belirtti.

Endonezya, Kripto Paraları Araştırmaya Başladı

Joewon’a nazaran, kripto para ünitelerinin ortaya çıkışı, birçok ülkenin CBDC‘lerin uygulanabilirliğini araştırmasına yol açtı. Ayrıyeten Joewon, kripto para ünitelerinin mevcut finansal sistemler için risk oluşturabileceği konusunda uyardı.

Joewono, hususla ilgili konuşmasında şu sözlere yer verdi:

Endonezya Merkez Bankası, kripto varlıklar da dahil olmak üzere CBDC’nin muhtemel tesirlerini incelemeye devam ediyor. Kripto paralar potansiyel olarak ekonomik, mali ve finansal sistem istikrarını etkileyebilecek yeni risklerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.

Endonezya, yakında yayınlanması beklenen bir teknik inceleme ile CBDC seçeneğini araştıran ülkeler ortasında yer alıyor.

G20 tepesinde konuşan Endonezya Merkez Bankası Lideri Doni Primanto Joewono, kripto para ünitelerinin verimliliği ve iştiraki artırmak üzere mevcut finansal sisteme yararlı olabilecek nitelikler barındırdığını kelamlarına ekleyerek bu mevzuda çalışmalar yapıldığını belirtti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu