Twitter, Elon Musk’a Dava Açtı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Tesla CEO’su Elon Musk, bir müddettir Twitter’ı satın almak için görüşmelerde bulunuyordu. Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı haberlerinin akabinde Musk mutabakatından vazgeçtiğini Twitter’a bildirmişti. Bu kere Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma sürecini gerçekleştiremediği için Elon Musk’a dava açtı.

Twitter, Elon Musk’a Tepkili

İlginizi Çekebilir

Geçtiğimiz hafta Elon Musk, platformda bot ve spam hesapları olduğu telaşını lisana getirerek Twitter’ı satın alma teşebbüsünden çekildiğini açıklamıştı. Musk, Twitter’a muahedeyi feshettiğine dair bir bir mektup göndermişti. Akabinde Twitter’ın idare heyeti lideri Bret Taylor, idare konseyinin Elon Musk‘a dava açmayı planladığını aktarmıştı.

Twitter, Elon Musk’a Dava Açtı

Ayrıca Musk, SEC’e yaptığı bildirimde “Twitter, mukaveleden doğan yükümlülüklerini yerine getirmedi” sözlerini kullanarak Twitter’ın muahedenin birçok kararını ihlal ettiğini aktardı.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin akabinde Twitter, ABD’nin Delaware eyaletinde Elon Musk’a dava açtı ve davaya hazırlık olarak Watchell, Lipton, Rosen & Katz LLP’yi işe aldı.

Twitter, Elon Musk’ın bu mevzuyu “kamuoyunda alay konusu haline getirerek şirkete ziyan verdiğini” vurguladı. 62 sayfalık dava belgesinde Twitter, Musk’ın şirketle devam eden bağı ayrıntılandırıldı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu