Kripto Madenciliği Şirketi BIT Mining, Loto Interactive’i Satıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto para ekosistemi içinde epeyce kıymetli bir yerde bulunan kripto madenciliği, bu mevzuda çalışmalar yapan şirketlerin takviyesiyle büyümeye devam ediyor. Önde gelen kripto madencilik şirketlerinden biri olan BIT Mining, bu defa yan kuruluşu Loto Interactive’in paylarını satacağını açıkladı.

BIT Mining, Yan Kuruluşu Loto Interactive’in Paylarını Satıyor

İlginizi Çekebilir

Eskiden 500.com olarak bilinen kripto madencilik şirketi BIT Mining, çevrimiçi bir piyango şirketi olarak başlayan ve 2019’da Bitcoin madenciliğine geçen Loto Interactive’in payını sattığını duyurdu.

Kripto Madenciliği Şirketi BIT Mining, Loto Interactive’i Satıyor

BIT Mining, Loto Interactive’in paylarının yüzde 51’i için ismi açıklanmayan bir üçüncü tarafla satın alma muahedesi imzaladığını bildirdi. Lakin mutabakattan sonra, şirketin yüzde 8,79 payını elinde tutacağı aktarıldı.

BIT Mining, bu hareketin şirketin ABD’ye genişleme planlarıyla uyumlu olduğunu açıkladı. Geçen yıl Çin’deki operasyonlarını durdurduktan sonra şirket, yurt dışına taşınmak için 50 milyon dolarlık yatırım almıştı.

BIT Mining, şu anda Ohio’da 150 megavatlık bir site inşa etmeye başladı. Şirketin 2022 yılı yarar raporuna nazaran, birinci 50 megavatlık kapasite geliştirildi.

BIT Mining’in Loto Interactive aracılığıyla yaptığı çalışmalar, madencilik konusunda sert adımlar atmadan evvel Çin’de yapılıyordu. Loto’nun birinci çeyrek kar sonuçlarına nazaran, Çin’in Sichuan Eyaletinde bulunan sitelerden biri Ocak 2022’de kapatıldı ve başka ikisi de kapanacak.

Son olarak Hong Kong merkezli kripto madenciliği şirketi BIT Mining, ülkedeki istikrarsız güç kaynağı nedeniyle Kazakistan’da başladığı data merkezi inşaatını geçtiğimiz şubat ayında sonlandırmıştı. Şirket, mayıs ayında 9,3 milyon dolarlık bir taahhüt vermişti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu