Magic Eden, Web3 Oyun Girişimlerini Desteklemek İçin Yeni Bir Birim Başlattı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Solana blokzincirindeki NFT pazaryeri Magic Eden, web3 oyun bölümünü desteklemek için yeni bir yatırım kolu başlattı.

Magic Eden, yeni ünite Magic Ventures’in web3 oyun ve altyapı geliştiricilerin yatırım yapacağını duyurdu. Firma, oyunların milyonlarca kullanıcıyı blokzincirine getirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

İlginizi Çekebilir

Magic Eden kurucu ortağı ve CEO’su Jack Lu yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Oyun dünyası, web3 dünyasına yeni dahil olmaya başlayan devasa bir pazar. Blokzincirindeki oyunların geleceğini savunmak için hem oyuncularla gem de geliştiricilerle olan münasebetimizi derinleştirmeyi amaçlıyoruz”

Magic Ventures’in lansmanı, Magic Eden’in 1,6 milyar dolarlık bir B Serisi finansman cinsinde 130 milyon dolar toplamasının akabinde gerçekleşti. Magic Eden’in teşebbüs için ne kadar para ayırdığı ise belirsizliğini koruyor.

Magic Eden, yeni teşebbüsün başına Tony Zhao’nun getirildiğini duyurdu. Zhao, dev oyun firması Tencent Games’te yer almış bir isim.

Magic Eden geçtiğimiz Mart ayında da Eden Games teşebbüsünü başlatmıştı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu