En Büyük Ethereum Balinaları Metaverse Coinlerine Yöneldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Blockchain izleme hizmeti suan WhaleStats’a nazaran, Ethereum (ETH) ağındaki en büyük 5000 Ethereum balinası, son yedi gün içinde metaverse bölümünün en büyük kripto varlıklarına yönelmiş durumda. Ethereum balina adreslerinin listesinde en çok dikkat çeken coinler ise MANA, SAND ve APE olarak görülüyor.

Ethereum Balina Adresleri Metaverse Coinlerine Hayli İlgili

The Sandbox (SAND), son 7 gün içerisinde en büyük 5.000 ETH balinası ortasında en çok ilgi gören metaverse altcoin’i. SAND, son 7 günde %10 civarında bir yükseliş yaşadı ve bunda balina hareketliliğinin tesiri olabilir. İlginin artmasına karşın sektörel düşüşler var. Bu sebeple SAND, hala tüm vakitlerin en yükseğinden %85 oranında geride.

İkinci sırada Apecoin (APE) yer alıyor. Bored Ape Yacht Club (BAYC) holderlarına airdrop yolu ile dağıtılan ve göğüs token potansiyeli barındıran varlığa balinaların ilgisi sürüyor. O denli ki en büyük 5.000 ETH balinası, son yedi gün içinde yaklaşık 390 dolar kıymetinde ortalama 81 APE Coin satın aldılar.

Apecoin’in çabucak gerisinde bir öbür metaverse projesi Decentraland (MANA) var. Ethereum balina cüzdanları, dataların derlendiği esnada 327 dolar bedelinde ortalama 372 coinlik bir satın alma ölçüsüyle MANA biriktirdi. Rakibi SAND’e emsal biçimde hareket ediyor. Tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %85 geride. 1 haftalık süreçte %4 yükseliş gösterdi. Kripto para ekosisteminin genelinde olduğu üzere yükseliş ve düşüşler metaverse projeleri için de misal biçimde yaşanıyor.

En Büyük Ethereum Balinaları Metaverse Coinlerine Yöneldi

Ethereum Balinalarının Satın Aldığı Kripto Paralar

Ethereum (ETH) balinalarının satın aldığı top 3 varlığın yanı sıra listenin tamamı şu biçimde:

  • The Sandbox (SAND)
  • ApeCoin (APE)
  • Decentraland (MANA)
  • Enjin Coin (ENJ)
  • Axie Infinity (AXS)
  • SushiSwap (SUSHI)
  • Render Token (RNDR)
  • GameCredits (GAME)
  • MyNeighborAlice (ALICE)
  • Yield Guild Games (YGG)

WhaleStats tarafından sunulan listeye nazaran: Fiyatların düşüşü sürüyor. Lakin en büyük Ethereum balinalarının Metaverse ve GameFi, P2E tarafına yönelmiş durumda. Yalnız 5.000 balina değil başka datalar de bunu doğruluyor. Top 100 ETH adresinde en çok tutulan coin MANA. Fakat Temmuz ayı itibariyle hacimler azaldığını söylemek yanlış olmaz.

Hem süreç hacimlerinde hem de piyasa bedellerinde MANA ve SAND’ın rekabeti mevcut. Piyasa pahaları ortasında sadece 100 milyon dolarlık bir fark var. Ve son periyotta Axie Infinity’yi geride bırakmış durumdalar.

Enjin Coin (ENJ) yedi günün en çok alınan beşinci metaverse coini oldu. Yazım sırasında bir haftada %8’in üzerinde bir yükselişe $0,50’dan süreç görüyor. Ethereum balina ilgisine nazaran ENJ’nin gerisinde AXS var. Ethereum tabanlı bir oyna-kazan (P2E) oyun altcoini olan Axie Infinity (AXS) piyasa bedeline nazaran yalnızca birkaç basamak geride fakat AXS aktüel datalarla ATH’sinden %90 uzaklıkta bulunuyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu