ING Bank, Kripto Saklama Platformunu Gmex’e Devrediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Hollandalı ING Bank, kripto para saklama ve ticaret sonrası altyapı platformu Pyctor’u dijital varlıklarda uzmanlaşmış ticaret teknoloji platformu Gmex Group’a devretti. Yapılan basın açıklamasına nazaran, ikili birlikte çalışmaya ve ING’nin dijital varlıklar grubuyla işbirliği yapmaya devam edecek.

ING Bank, Kripto Saklama Platformu Pyctor’u Gmex’e Verdi

İlginizi Çekebilir

ING Bank, sahip olduğu kripto saklama platformu Pyctor’u Gmex’e devrediyor. Bu muahede sonrasında Pyctor’un başkanlığına da GMEX CEO’su Hirander Misra atandı. Bu ortada atılan adımın mali kuralları da kapalı tutuldu.

Birçok banka, kripto para ünitelerinden fazla blokzincir ile yakından ilgileniyor. Bu alanda çalışmalar yapan bankalar, hem özel konsorsiyumlarda birbirini izliyor hem de pilot uygulamalar geliştiriyor. ING de bu rekabette Proof-of-Zero üzere gelişmiş kriptografiyi keşfederek rakiplerinden ayrışmak istiyor.

Pyctor’un ayrıntılarına bakacak olursak,

Pyctor, ING Neo’nun Amsterdam inovasyon laboratuvarında kuluçkaya yatırıldı. Teknoloji, bankaların tercih ettiği donanım tabanlı güvenliği, çok taraflı hesaplama (MPC) olarak bilinen dijital varlıkları taşımak için kullanılan anahtarların yazılım tabanlı parçalanmasıyla birleştiriyor.

Dört yıl boyunca Pyctor’un CEO’su olan ING Bank’ta Dijital Varlıklar Önderi Hervé Francois hususa ait CoinDesk’e yaptığı yorumda, “Bu başarılı çıkışın akabinde banka dışındaki yeni eforlara odaklanmaya karar verdim” dedi.

ING’nin inovasyon laboratuvarları lideri Olivier Guillaumond ise ““Geçen yıl ING Labs Singapur’dan Stemly’yi çıkardıktan sonra Pyctor, ING Neo’da bir öbür inovasyon muvaffakiyet hikayesi oldu” açıklamasında bulundu.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu