Ethereum 2.0’a Kilitli ETH Miktarı 13 Milyonu Aştı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Glassnode’un datalarına nazaran, 13 milyondan fazla ETH, Ethereum‘un Eth 2.0 stake kontratına kilitlendi. Bu da Ethereum için yeni bir dönüm noktası demek. Eth 2.0 staking’in Kasım 2020’de başlatıldığını da belirtelim.

Ethereum 2.0’a Kilitli 13 Milyondan Fazla ETH Var

İlginizi Çekebilir

Mayıs 2021’de 5.209,474 Ether, Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesine aktarılmıştı ve bu tüm vakitlerin en yüksek düzeyiydi. Ortadan geçen kısa mühletin akabinde ETH 2.0 mevduat mukavelesinin bedeli 13 milyon ETH’yi gördü.

Lido isimli protokol, stake edilen ETH’de yüzde 31,8 ile en büyük hisseye sahip.

Ethereum 2.0’a Kilitli ETH Miktarı 13 Milyonu AştıKaynak: Glassnode, Sağlayıcı Tarafından Stake Edilen ETH 2.0 Toplam Değeri

Ayrıca U.Today‘e nazaran Ethereum, Sepolia test ağında birleştirmeyi test ederek, geçişe daha da yaklaştı.

Söz konusu mevduatların toplam sirkülasyondaki arzın yüzde 10,9’unu temsil ettiğini de belirtelim. Ağ, beklenen lansman etkinliğinden evvel bir testnet lansmanını da atlatmak zorunda. Beacon Chain ana zincirle birleşir birleşmez Ethereum, Proof-of-Stake’e geçmiş olacak. Beklenti birleşmenin bu yıl içinde tamamlanması istikametinde.

Daha evvel çıkan haberlere nazaran Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum’un ağustos ayında Proof-of-Stake’e geçebileceğini öngörmüştü. Fakat şimdilerde bu tarihin eylüle ertelendiği konuşuluyor.

Yapılacak yükseltme Ethereum‘un güç tüketimini değerli derecede güzelleştirecek. Olağan öteki yandan Proof-of-Stake yapısının Proof-of-Work’e nazaran daha inançsız olduğu da tezler ve kaygılar ortasında.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu