Rusya Maliye Bakanlığı, Stablecoin İşlemlerini Yasal Hale Gelmesini Destekliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Rusya Maliye Bakanlığı, stablecoin süreçlerinin yasal hale gelmesini desteklemeye hazır.

Rusya Federasyonu Maliye Bakanlığı Maliye Siyaseti Departmanı lideri Ivan Chebeskov, ülkenin mahallî basınına nazaran, bakanlığın stablecoin süreçlerine müsaade verilmesinden yana olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir

Chebeskov, bakanlığın mevzuyu Rus işletme sahiplerinin bakış açısından değerlendirdiğini tabir etti.

“İşletmelerin, şirketlerin yahut yatırımcıların yeni bir halde yatırım yapmasına, maliyetleri düşüren ve daha düzgün çalışan bir araca muhtaçlıkları varsa, bu cins teşebbüsleri her vakit destekleyeceğiz”

Hükümet yetkilisi ayrıyeten kripto varlıkların, dijitalleşme ve tokenizasyonun büsbütün yeni bir finansal sistem inşa etme bahtı verebileceğini söyledi.

“Ancak mevcut finansal sistemlerden daha âlâ çalışabileceğinden tam olarak emin değiliz”

Rusya’da kriptoya olan karşı tavır değişiklik gösteriyor. Bilhassa Rusya Merkez Bankası’nın kriptoya karşı keskin bir duruşu kelam konusu değil.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu