Tether, Celsius Kredisinin Sorunsuz Bir Şekilde Tasfiye Edildiğini Açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Stablecoin ihraççısı Tether, Celsius kredisinin rastgele bir ıstırap yaşanmadan tasfiye edildiğini açıkladı.

Tether geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, şirketteki küçük bir ölçü öz sermayenin dışında Celsius’a yatırım yapılmadığını belirtmişti. Tether, Celsius’a yaklaşık %130 oranında çok teminatlandırılmış Bitcoin cinsinden bir kredi verildiğini söyledi.

Tether, Celsius’un almış olduğu kredinin, yapılan muahede koşullarında nazaran tasfiye edildiğini söyledi. Tether’in açıklamasına nazaran tasfiye, piyasa üzerinde en az tesir bırakacak formda yapıldı.

Celsius, 12 Haziran’da “aşırı piyasa şartlarını münasebet göstererek para çekme süreçlerini dondurduğunu açıklamıştı. Şirket, o periyottan beri ıstırap çekmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz gün, Celsius’un eski bir yöneticisi, projeyi bir “Ponzi Şeması” olmakla suçladı ve şirketi mahkemeye verdi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu