Bitcoin ve Ethereum Yükseliyor, Altcoinler Ne Durumda?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin Sert Yükseliş Yaşadı

Lider kripto para ünitesi Bitcoin yaşadığı sert yükselişle birlikte kritik bir eşik olan 21 bin 500 bandının üzerini test etti ve 22 bin düzeyinin üzerine kendini atmayı başardı. Ancak yaşanan ufak geri çekilmeler ile birlikte şu an 21 bin 775 dolar düzeyinden süreç görmeye devam ediyor. Hafta başında yaptığımız fiyat tahlilinde Bitcoin’in kendisini 20 bin 950 dolar direncinin üzerine atması durumunda bir sonraki direnç noktasının 22 bin 500 dolar düzeyinde olacağını belirtmiştik. Şayet Bitcoin 21 bin 500 ve 21 bin 800 dolar düzeyini kendisine dayanak noktası olarak belirlerse 22 bin 500 doların çok rahat bir biçimde görüleceğini söyleyebiliriz. Bitcoin’de yaşanan bu yükselişin nedeni olarakta süreç hacminin dayanağını gösterebiliriz. Mümkün bir düşüş durumunda Bitcoin için en yakın takviye noktası 21 bin 250 dolar düzeyi diyebiliriz. 21 bin 250 doların altında yaşanacak bir kapanış ise başkan kripto para ünitesini 20 bin 500 dolara kadar düşürebilir. Dehşet ve aç gözlülük endeksine baktığımızda kripto endişe ve açgözlülük endeksinin 20 düzeyine çıkarak Mayıs ayından bu yana en yüksek kıymetine ulaştığını görüyoruz.

Ethereum Ne Durumda?

Lider altcoin Ethereum’a baktığımızda Ethereum’un da 24 saatlik bilgilere nazaran %5,60 yükseliş gerçekleştirdiğini ve 1241 dolar düzeyinden fiyatlandığını görüyoruz. Başkan altcoin son 24 saatte 1262 dolar düzeyine kadar çıkarak ufak bir geri çekilme yaşamış durumda ancak şu an gerçekleştirdiği fiyat hareketliliği ile geçen hafta yaşadığı kayıpları telafi etmiş durumda. Ethereum için hafta başında yaptığımız analizimizde 1100 ve 1150 dolar düzeylerinin kritik olduğunu ve bu düzeyler altında yaşanacak kapanışların Ethereum’u 847 ve 700 dolar düzeylerine kadar geri çekeceğini belirtmiştik. 1110 ve 1150 dolar üzerinde yaşanan kapanışların da Ethereum’u 1700 dolara kadar çıkarabilir demiştik. Bu bahsettiğimiz düzeyler hala geçerliliğini koruyor, başkan altcoin 1150 doların üzerinde yapacağı kapanışlarla kısa vadede 1700 dolar düzeylerini görebilir. Ethereum’un 1150 dolar düzeyinin üzerinde kalması altcoinler için epey kıymetli zira Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan yükselişler sonrası altcoinlerde de önemli manada canlanmalar yaşandı. 

BTC ve ETH Altcoinlere Öncülük Ediyor

Bitcoin ve Ethereum öncülüğünde devam eden yükselişte altcoinler de olumlu bölgede yerini alıyor. Birinci 100 kripto para ünitesi içerisinde en çok kıymetlenen kripto paralar ortasında birinci sırada %14 yükselişle Aave bulunurken akabinde %12 artışla Polygon ve %10 artışla Internet Computer geliyor. Birinci 10’daki en tanınan kripto para ünitelerine baktığımızda Dogecoin’in 0,069 dolar düzeyinden fiyatlandığını, Solana’nın 24 saatlik bilgilere nazaran %0,20 yükselişle 37 dolar düzeyinde bulunduğunu ve Cardano’nun 46 cent düzeyinde fiyat hareketliliğine devam ettiğini söyleyebiliriz. XRP’ye baktığımızda son 24 saatte yaşadığı %0,66’lık düşüşle 34 cent düzeyinde bulunuyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu