Shiba Inu ile Ödeme BitPay Entegrasyonu ile 179 Ülkede Etkinleştirildi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bilindiği üzere BitPay, Aralık 2021’de resmi olarak Shiba Inu’yu (SHIB) desteklemeye başladı. Bu takviyeyle birlikte SHIB’in ödeme usulü olarak benimsenmesi de artış gösterdi.

Edge artık BitPay Protokolünü desteklediğinden, Shiba Inu ödemeleri artık 179 ülkede daha fazla kullanıcı tarafından kullanılabilir. Edge, müşterilerin 130’dan fazla dijital varlık satın alabilecekleri, satabilecekleri, takas edebilecekleri ve harcayabilecekleri, saklama gerektirmeyen bir cüzdandır. 179 ülkede on lisanda 1,7 milyondan fazla hesabı dayanaklar.

İlginizi Çekebilir

BitPay CEO’su Stephen Pair, hususla alakalı şu sözleri kullandı:

“Edge’nin dayanağıyla birlikte, hem müşteriler hem de kripto ödemelerinin avantajlarından yararlanmak isteyen tüccarlar için çevrimiçi ve mağazada ödeme kalitesini artırabiliyoruz.”

Tüccarlar ve işletmeler, BitPay Protokolünün 200 milyondan fazla kripto kullanıcısından ödeme almasını muvaffakiyetle sağlayan cüzdanları aracılığıyla artık kripto para kabul edebilir.

BitPay resmi olarak Aralık 2021’de Shiba Inu parasını desteklemeye başladı ve bu da Shiba Inu’nun yüzlerce BitPay satıcısında harcanmasına müsaade verdi.

Benimsenme Artıyor

Shiba Inu’nun ödeme olarak kabulü artmaya devam ediyor. Brezilya futbol kulübü Sao Paulo FC geçtiğimiz günlerde Bitso ve Bitpay üzerinden bilet ödemesi olarak Shiba Inu ve öteki birtakım kripto para ünitelerini kabul ettiğini duyurdu.

Meksika’nın önde gelen fast-food restoran zinciri Chipotle, artık dijital ödeme platformu Flexa aracılığıyla Shiba Inu, Bitcoin ve başka kripto para ünitelerini kabul ediyor. Bu ödeme prosedürü, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 2.975’ten fazla Chipotle restoranında kullanılabilecek.

Daha evvel Shiba Inu’nun artık 65’ten fazla ülkede binlerce restoran tarafından kabul edildiğini bildirmiştik.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu