CVC Coin Nedir? CVC Coin Yorum ve Geleceği 2022

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bu yazımızda CVC coin nedir, kripto para ünitesi Civic (CVC) nedir, CVC coin nasıl satın alınır üzere sorulara karşılık vermeye çalıştık. İşte CVC coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

CVC Coin Kaç TL?

İlginizi Çekebilir

Güncel kripto para piyasası datalarına nazaran 1 CVC Coin 3.15 TL TL’den süreç görüyor. CVC Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 4.77% değişim gösterdi. CVC Coin’in son 24 saatteki süreç hacmi ise 21,149,448 $ dolar, toplam piyasa bedeli ise 127,738,322 $ dolar düzeyinde.

CVC Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası datalarına nazaran 1 CVC Coin 0.190155 $ dolardan süreç görüyor.

CVC Coin Nedir?

CVC coin, bireylere ve işletmelere şahsî kimlik bilgilerini denetim etmek ve korumak için muhtaçlık duydukları araçları sağlayan blok zinciri tabanlı bir kimlik idaresi tahlilidir.

Etkili data müdafaa ve kimlik doğrulama standartları, kripto ve Web3 içindeki kullanıcılar, şirketler ve düzenleyiciler için çok kıymetlidir. Civic, platformlar ortasında birlikte çalışabilen doğrulanmış kimlik bilgilerine yapılandırılmış bir yaklaşım sunan Identity.com’u kullanarak taraflar ortasında inanç oluşturan blok zinciri tabanlı bir kimlik katmanı tanıttı. Civic eser kümesi iki şeye odaklanmıştır: açık kaynaklı Identity.com ekosisteminden yararlanarak özel kullanıcı datalarını korumak ve şirketlerin Anti-Money-Laundering (AML) ve Know-Your-Customer (KYC) ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olan tahliller yaratmak. Identity.com ekosistemindeki protokoller, ERC-20 uyumlu Civic token (CVC) tarafından desteklenmektedir.

Blockchain Kimlik Doğrulaması

Dijital kimliğiniz, internet genelinde var olan datalarınızın, kimlik bilgilerinizin ve tanımlayıcılarınızın şahsî kaydıdır. Şifrelerden hesap numaralarına, tarayıcı geçmişine ve toplumsal medya profillerine kadar her şeyi içerebilir. Hayatımızın büyük bir kısmının çevrimiçi olarak geçmesiyle, günümüzün internet kullanıcıları, bilgi ihlallerini, hack’leri ve istek dışı bilgi para kazanmayı önlemek için dijital kimliklerini etkin olarak direktörün ehemmiyetinin giderek daha fazla farkına varıyorlar. Web2 platformlarında standart olduğu üzere özel bilgileri korumak için merkezi veritabanlarına yahut büyük kurumlara güvenmek yerine, daha yeni dijital kimlik doğrulama biçimleri, güvenliği ve kullanıcı denetimini artırmak için kriptografi, yapay zeka ve blok zinciri tabanlı kimlik tahlilleri üzere gelişmekte olan teknolojileri kullanıyor.

Kişisel datalarınızın ferdî denetimini sürdürmek, bilgilerinizin geri kalanının zımnî kalmasına müsaade verirken sadece bir bilgi süreci için gereken muhakkak dataları paylaştığınız manasına gelir. Örneğin, yaş kısıtlamalı bir eser satın almak için adresinizi paylaşmadan yaşınızı paylaşabilirsiniz. Bu, pratikte kendi kendine hükümran kimlik denen şeyin bir örneğidir. Blockchain kimlik idaresi araçları hem müracaat sahibi hem de denetçi için platformun işe alımını kolaylaştırır. Çevrimiçi kimliğe bürünme, hesap ele geçirme taarruzları ve sayısız öbür çevrimiçi dolandırıcılık biçimleri üzere dolandırıcılık faaliyetlerini azaltabilirler.

Merkeziyetsiz finansın (DeFi) ve merkeziyetsiz borsaların (DEX’ler) büyümesiyle birlikte birçok kurumsal yatırımcı ve yatırım firması bu dinamik dala katılmakla ilgileniyor. Bununla birlikte, çeşitli düzenleyici gereklilikler nedeniyle, gelişmekte olan Web3 dünyasında bilgi ve zımnilik için yerleşik standartlar etrafında netlik eksikliği devam etmektedir. Blockchain kimlik doğrulama tahlilleri, Anti-Money-Laundering (AML) ve Know-Your-Customer (KYC) ihtiyaçlarını için bir yol sunar. Daha da değerlisi, muhakkak DeFi hizmetleri için uyumluluk ihtiyaçlarını karşılamak için şirketler, müşteri bilgilerini öngörülen mühletler boyunca saklayabilmelidir. Civic, dinamik düzenleyici ihtiyaçlar ile Web3 ortasında bir köprü oluşturmaya yardımcı olacak araçlar sunar. Kurumlar, Civic’in kimlik idaresi araçları üzere blok zinciri tabanlı dijital kimlik tahlillerini kullanarak, temel mimarisinde itimatla DeFi ile etkileşim kurmanın bir yolunu buluyor.

CVC Coin Nedir? CVC Coin Yorum ve Geleceği 2022

Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik için Civic Çözümü

2015 yılında piyasaya sürülen Civic, her kullanıcının kimliğini bir kere doğrulamasına ve akabinde şirket hizmetlerinin kullanıldığı her yerde doğrulanmış kimliğini yine kullanmasına imkan tanıyan araçlar sunar. Şirket, merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) kullanıcıların kapalılığını koruyacak formda inceleyerek tekliflerine erişimi kısıtlamasını sağlayan zincir üstü bir tahlil olan Civic Pass’ı sunuyor.

Civic Pass, amiral gemisi Civic kimlik idaresi eseridir. Çevrimiçi araç, global blok zinciri kimlik doğrulaması, güvenlik için IP pozisyon denetimleri ve perakende yatırımcılardan ve likidite sağlayıcılarından dApp yaratıcılarına ve kurumsal yatırımcılara kadar herkes için müsaadeli DeFi erişimi sunar. Civic Pass zincir üstü bir tahlil olduğundan, son kullanıcılar bir kullanıcı arabirimi (UI) yahut bir uygulama programlama arabirimi (API) aracılığıyla dApp’lerle etkileşim kurabilir. Likidite sağlayıcıları, dApp geliştiricileri ve kurumsal iştirakçiler, Civic’in araçlarıyla riski yönetebilir ve kripto ekosisteminde inanç yaratabilir. Civic kimlik idaresi araçlarının kullanıcıları aşağıdaki denetimler ortasından seçim yapabilir: gerçek kişi canlılık denetimi (yani bot yok); global kimlik doğrulaması (KYC); izleme listesi taraması ve daima izleme (Dış Varlıklar Denetim Ofisi (OFAC) incelemeleri, yaptırım listeleri, Politik Olarak Maruz Kalmış Kişi (PEP) denetimleri vb.); VPN algılama dahil IP tabanlı pozisyon denetimleri; ve e-posta ve telefon doğrulaması.

190’dan fazla ülkede mevcut olan Civic Pass, hem kripto dünyasının içinde hem de dışında çeşitli uygulamalar için kullanılabilir. Örneğin yaşı ve kimlik doğrulama uygulamaları internet genelinde kullanılabilir. Lakin Civic Pass, bilhassa Web3 fonksiyonelliği sunmak için oluşturulmuştur. Civic Pass içindeki kriptoya mahsus kimi özellikler ve araçlar şunlardır:

  • NFT’ler için Civic Pass: Buanti-bot aracı, adil iştirak sağlamak ve sistemlerde oyun oynamaya çalışan botları işaretlemek hedefiyle, eşsiz token (NFT) drop’ları, satışlar ve açık artırmalar için kullanılabilir. Bunu, alıcıları görüntü tabanlı bir ekran yakalama kimlik doğrulama süreci aracılığıyla doğrulamak için yapay zeka (AI) kullanarak yapar. Ayrıyeten, yüksek profilli NFT sürümleri için isteğe bağlı bir KYC ve AML katmanına müsaade verir. Bir entegrasyon örneği, Metaplex’in Candy Machine NFT basım aracıdır.
  • DeFi için Civic Pass: 2021’de DeFi’de kilitlenen toplam kıymet (TVL) 160 milyar doları aştı. DeFi ve DEX ticaret hacminin giderek artan büyümesiyle birlikte, birçok yargı alanı bu alanı daha yakından incelemektedir. Pozisyona bağlı olarak, bu DeFi eserleri, hizmetleri ve dApp’lerin muhakkak yasal gereklilikleri karşılaması gerekebilir. Birçok kurum ve yüksek net bedele sahip şahıslar (HNWI’ler) yasanın hudutları içinde kalmak isterken, DeFi yatırım ve ticaret fırsatlarına erişim elde etmekle ilgilenmektedir. KYC ve AML’ye ek olarak, bu kurumların Yabancı Varlık Denetim Ofisi (OFAC), Mali Hareket Misyon Gücü (FATF) ve çeşitli Terörle Çaba Finansmanı (CTF) mevzuatıyla da ilgilenmesi gerekebilir. Civic kripto grubu, dApp’lere yerleşik bir Civic kimlik katmanı sunarak, uyumluluğu direkt isteğe bağlı bir Civic dijital kimlik tahliline dönüştürerek kurumsal yatırım kalabalığı için dApp’lere ve DEX’lere müsaadeli erişim sağlamayı hedefliyor. Perakende yatırımcılar için Civic kimlik denetimi yoluyla da elde edilebilen bir Civic KYC yahut Civic AML denetimi gerekebilir. Örneğin, Solrise DEX Pro, Civic Pass aracılığıyla KYC’den yararlanan müsaadeli bir DEX’tir.

Civic Pass, sahtekarlığı yakalamak ve AML ve KYC düzenlemeleriyle uyumlu kalmak için bir insan inceleme süreciyle eşleştirilmiş, yapay zeka ile optimize edilmiş bir doğrulama sisteminin kullanılması yoluyla daha süratli ve daha uygun maliyetli işe alım sağlamak için tasarlanmıştır. Blok zincirinde ferdî olarak tanımlanabilir hiçbir bilgi (PII) saklanmaz. Bu, Sivil kimlik kullanıcılarının PII’sini potansiyel olarak makus niyetli aktörlerden korumak için tasarlanmış bir güvenlik katmanıdır. Öbür bir kıymetli özellik de, CIVIC ID’nizin makul kısımlarını, içerdiği her şeyi paylaşmaya gerek kalmadan doğrulama yeteneğidir.

CVC Token

Civic’in yararlandığı Identity.com ekosistemi, öncelikle bir yardımcı program tokeni olarak fonksiyon gören Civic tokeni (CVC) tarafından desteklenmektedir. CVC tokeni, ERC-20 standardını kullanır ve kullanıcılar ortasındaki süreçleri kapatmak için kullanılır.

Civic Kripto İştirakleri ve Blockchain Kimlik Entegrasyonları

2021 yılının Mart ayında Civic, Solana blok zinciri ile bir entegrasyon duyurdu. Başlangıçta Ethereum’a odaklanılmış olsa da , bu güncelleme Solana’nın yüksek randımanı ve düşük süreç maliyetlerini kullanmak için yapıldı.

Civic ayrıyeten, zincir içi ve zincir dışı uygulamalarda kimlikle ilgili bilgilerin verilmesi ve doğrulanması için merkezi olmayan protokoller ve araçlar sağlayan açık kaynaklı bir kimlik ekosistemi olan kar maksadı gütmeyen Identity.com ile de paydaşlık kurdu. Identity.com ayrıyeten kimlik sağlayıcılar, talep edenler ve doğrulayıcılar için bir blok zinciri kimlik idaresi pazarı sağlamak üzere Solana ile entegre olmuştur.

DeFi ve Ötesi için Civic Kimlik Çözümleri

Web3’te kendi kendine hükümran ve blok zinciri mahallî kimlik tahlilleri oluşturmak, blok zinciri ve DeFi platformları için büyük bir odak noktası teşkil eder ve ileriye dönük internet mimarisi üzerinde derin bir tesire sahip olacaktır. Günümüzün kripto ortamında, kimi paydaşlar daha fazla düzenleme ve yasal netlik için istekliyken, birtakım kripto safları müsaadesiz ağları ve ademi merkeziyetçiliği savunuyor. Civic, eser yelpazesinde her iki taraftaki şahıslara bedel katarak yeniliği engellemeden insanları ziyandan muhafazaya yardımcı olmak ortasında bir istikrar sunar. En kıymetlisi, Civic, kullanıcılara zımnilik ve denetim sağlar ve Web3 için daha güzel bir kimlik doğrulama ekosistemine giden bir yol sunar.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu