ELF Coin Nedir? Aelf (ELF) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bu yazımızda ELF coin nedir, kripto para ünitesi Aelf (ELF) nedir, ELF coin nasıl satın alınır üzere sorulara karşılık vermeye çalıştık. İşte ELF coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

ELF Coin Kaç TL?

İlginizi Çekebilir

Güncel kripto para piyasası bilgilerine nazaran 1 ELF Coin 2.99 TL TL’den süreç görüyor. ELF Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 1.67% değişim gösterdi. ELF Coin’in son 24 saatteki süreç hacmi ise 24,045,938 $ dolar, toplam piyasa kıymeti ise 83,314,331 $ dolar düzeyinde.

ELF Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası bilgilerine nazaran 1 ELF Coin 0.180596 $ dolardan süreç görüyor.

Aelf (ELF) Coin Nedir?

Aelf, bilhassa blok zincirler için özelleştirilebilir bir işletim sistemidir (OS). Takım, blockchain topluluğunun “Linux sistemi” olmasını hedefliyor.

Muhtemelen bildiğiniz üzere, blok zinciri benimseme ve inovasyon katlanarak ilerliyor. Birinci olarak, Bitcoin eşler ortası bir dijital para ünitesi olarak yolu açtı. Kolay bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Daha sonra Ethereum, akıllı kontratlar aracılığıyla muhakkak merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler) oluşturmayı mümkün kıldı. Lakin bu, bugün kullandığımız Windows, MacOS ve Linux üzere sağlam işletim sistemlerinin gerisinde kalıyor.

Mevcut işletim sistemlerimiz, DApp’leri verimli bir halde çalıştıramazken, mevcut blok zincirlerin de dezavantajları vardır. Ölçeklenebilir değiller, akıllı kontratın yürütülmesine müdahale edebilirler ve yeni teknolojiyi sıkıntısız bir biçimde dahil etmek için bir fikir birliği protokolünden mahrumdurlar. Aelf bu sıkıntıları çözer.

Aelf Nasıl Çalışır?

Aelf, mevcut blok zinciri teknolojisiyle ilgili problemleri çözmek için iki temel yeniliğe odaklanıyor: yan zincirler ve eşsiz bir yönetişim sistemi. Proje, daha uyarlanabilir yönetişim için Delegated Proof-of-Stake konsensüs sistemini kullanırken ölçeklenebilirliği düzgünleştirmek için yan zincirlerin kullanımı yoluyla kaynakları ve akıllı kontratları ayırıyor.

Yan zincirler

Aelf, platformda akıllı kontratları yürütmek için bir ana zincir ve çok sayıda yan zincirden oluşur. Ana zincir, tüm sistemin omurgasıdır ve ayrıyeten dış zincirlerle etkileşime girme yeteneğine sahiptir. Her bir yan zincir, makul bir akıllı kontrat tipine adanmıştır. Yan zincirler birbirleriyle etkileşime giremezler, bu nedenle bilgi iletirken ana zincir aracılığıyla irtibat kurmaları gerekir.

Tüm yan zincirler, bir yan zincir indeks sistemi aracılığıyla ana zincire bağlanır. İndeks sistemi zincirleri iki kümeye ayırır:

  • Yüksek kıymete sahip dış zincirler (Bitcoin, Ethereum, vb.)
  • Aelf işletim sisteminde dahili yan zincirler

Örneğin, ana zincir, Bitcoin’in bir zincir olarak dallanmasına, varlık değiş tokuşları için bir yan zincire ve öbür varlık çeşitleri için öteki bir zincirin kopmasına sahip olabilir. Ek olarak, yan zincirler tekrar alt zincirlere ayrılabilir. Daha fazla örnek vermek gerekirse, “diğer varlık türleri” zincirinin her varlık tipi için bir alt zinciri olabilir ve bu zincirlerin her biri daha da parçalanabilir.

Bu strateji, Ethereum’un parçalama tekniğine emsal ve ağın verimli bir biçimde ölçeklenmesine yardımcı olmalıdır. Ekosistemi yan zincirlere ayırmak, bir alandaki şişkinliğin tüm ağı etkilememesini sağlar.

Token Ekosistemi

Yan zincirlerin indeksleme için ana zincire süreç fiyatı ödemesi gerekir. Bir yan zincir ekosisteme ne kadar çok katkıda bulunursa, ödemesi gereken süreç fiyatı o kadar az olur. Yaygın olarak benimsenen Bitcoin, rastgele bir fiyat talep edilmiyor. Yan zincirler ayrıyeten kendilerine bağlı olan tüm alt zincirlerden fiyat alabilir.

ELF Coin Nedir? Aelf (ELF) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Konsensüs Protokolü

Aelf node’lerin çok sayıda yan zincirden ana zincire bilgi kaydetmesi gerektiğinden, olağan bir Proof-of-Work (PoW) yahut Proof-of-Stake (PoS) konsensüs algoritması kâfi olmayacaktır. Bunun yerine, Aelf ana zinciri, ağı korumak için Ark’a emsal Delegated Proof-of-Stake (DPoS) kullanır.

Bir Aelf tokeni (ELF) sahibi olarak, hangi node’lerin madencilik node’leri olacağına oy verirsiniz. Buna karşılık, seçilen node’ler, madencilik ikramiyelerinin öbür node’lere ve paydaşlara nasıl dağıtılacağına karar verir.

Aelf, Aelf OS aracılığıyla oluşturulan rastgele bir zincirin madenciliğini ana zincirle birleştirmesini ve kendi fikir birliği protokolünü geliştirmesini önerir. Yan zincirleri kendi konsensüs protokollerini kullanmaya teşvik etmek, kendi özel maksatları için özelleştirmelerini sağlar.

Aelf Ekibi

Aelf, Ma Haobo tarafından kuruldu. Haobo daha evvel Hoopox’un kurucusu/CEO’su ve GemPay ve AllCoin’in CTO’suydu. TechCrunch’ın kurucusu ve CEO’su J. Michael Arrington ve FGB Capital’in kurucu ortağı Zhou Shouji, takımı müşavere şuralarının üyeleri olarak destekliyor.

En değerlisi, tekrar de, proje çok sayıda risk sermayesi şirketinden değerli ölçüde yatırım aldı. Token satışına Draper Dragon, Blockchain Ventures, FGB Capital ve 10’dan fazla yatırım firması katıldı. Aslında proje o kadar tanınan oldu ki takım, satışa başladıktan sonraki iki hafta içinde 55.000 ETH maksadına ulaştıktan sonra ilgilenen yatırımcıların birçoklarını geri çevirmek zorunda kaldı.

Hâlâ genç bir proje olan Aelf takımı, eserlerini geliştirme sürecinde. Token satışından bu yana Decent, Theta ve U Network ile paydaşlıklar kurdular. Ayrıyeten yol haritalarının kıymetli bir kısmını vaktinde tamamladılar.

Haziran 2018’de takım, projenin test ağını başlattı. Ve tıpkı yıl Eylül ayında yan zincir yeteneklerini geliştirmeyi bitirdiler. Bu güncelleme, yan zincir oluşturma, dizin oluşturma ve zincirler ortası birlikte çalışabilirliği içeriyordu. Ana ağ lansmanı hala 2019’un başlarında planlanıyor ve grup bu son tarihi kaçırmaları için hiçbir neden göstermedi.

Aelf (ELF) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Aelf, dApp ekosisteminde epey yeni bir proje ve rakip, fakat bu, risk sermayesi alanından düzgün takviye almasını engellemedi. Birebir vakitte, gelişme ilerledikçe onu desteklemek için düzgün paydaşlıklar elde ediyor. Bu, eşsiz yönetişim modelinin ve blok zincirindeki kaynak kullanımını denetim etmek için yan zincirlerin kullanımının bir blok zinciri işletim sistemi için uygun kabul edildiğini gösteriyor.

Elbette proje daha gelişmiş misal projelerin gerisindedir, fakat bu, tahlilinin yan zincir tabanlı bir işletim sisteminin geliştirilmesi için en âlâ seçim olacağı manasına gelmez. Ayrıyeten Aelf, ağının esnekliğinden ve ölçeklenebilirliğinden büyük yararlar görebiliyordu.

Token fiyatındaki düşüş, token piyasaya sürüldüğünde girenler için hayal kırıklığı yaratabilir, fakat yılın başından bu yana kripto para piyasalarında görülen kayıplarla uyumlu değil. Bu argümanlı proje için çok geç olduğunu söylemek için mutlaka çok erken.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu