BICO Coin Nedir? Biconomy (BICO) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bu yazımızda BICO coin nedir, kripto para ünitesi Biconomy (BICO ) nedir, BICO coin nasıl satın alınır üzere sorulara karşılık vermeye çalıştık. İşte BICO coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

BICO Coin Kaç TL?

İlginizi Çekebilir

Güncel kripto para piyasası datalarına nazaran 1 BICO Coin 11.48 TL TL’den süreç görüyor. BICO Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -4.23% değişim gösterdi. BICO Coin’in son 24 saatteki süreç hacmi ise 11,961,735 $ dolar, toplam piyasa kıymeti ise 101,567,715 $ dolar düzeyinde.

BICO Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası bilgilerine nazaran 1 BICO Coin 0.692460 $ dolardan süreç görüyor.

Çoğu insan internetle toplumsal medya platformlarının, çevrimiçi uygulamaların ve bir hizmet olarak yazılımların çağdaş hayatın temel bir modülü haline geldiği Web 2.0 aracılığıyla etkileşime girmiştir.

Web 3.0, internetin bir sonraki kademesi olarak destekleniyor. Kullanıcılar tek bir hesapla platformlar ortasında meselesiz bir biçimde hareket edebilir, alışveriş yapabilir, bilgilere göz atabilir, cümbüşe göz atabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Biconomy (BICO), geliştiricilere Web3 uygulamaları oluşturmak için yapı taşları ve arayüz sağlayarak Web 3.0’ı yahut Web3’ü gerçeğe dönüştürmek isteyen bir projedir.

Biconomy Nedir?

Biconomy (BICO), Web 3.0 uygulamaları için süreç idaresi, gaz ödemeleri ve köprüleri yönetebilen çok zincirli, tak ve çalıştır geçiş protokolüdür. Altyapı gözetimsizdir, bu da kullanıcıların süreçleri gerçekleştirirken ağ değiştirme konusunda endişelenmelerine gerek olmadığı manasına gelir.

Birçok Web 3.0 uygulaması Ethereum üzerine kurulmaya devam ediyor; lakin, tüm bu trafik, Ethereum blok zincirinin tıkanmasına neden olarak, gas fiyatlarını kıymetli ölçüde artırdı ve geliştiricileri uygulamaları için alternatif zincirler aramaya zorladı (Solana, Polkadot, Cardano, Binance Smart Chain ve başkaları gibi). Web3’ün çok zincirli bir gerçeklik olacağı açıktır ve kullanıcıların çeşitli zincirler ortasında fon taşımasına yardımcı olmak için inançlı köprüleme tahlillerinin gerekli olacağı açıktır.

Geleneksel uygulama geliştirmede, yazılım geliştirme kitleri (SDK’lar) ve uygulama programlama arayüzleri (API’ler), uygulama fonksiyonelliği geliştirmek için iki temel araçtır. Bir SDK, belli bir platform için bir uygulama oluşturmaya yönelik araçlar sağlarken bir API, iki platform ortasındaki irtibatı kolaylaştırır ve uygulamalar ortasında verimli entegrasyonu mümkün kılar.

Biconomy, geliştiricilere, özelleştirilmiş bir süreç seyahatiyle merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler ) oluşturmalarını sağlayan güçlü ve kullanımı kolay SDK’lar/API’ler sunar ve böylelikle son kullanıcılar blok zincirinin karmaşıklıklarıyla uğraşmak zorunda kalmaz. Bu, geliştiricilerin kullanıcılar ve DApp’ler ortasında problemsiz etkileşimler oluşturmasını sağlar.

Biconomy’nin hedefi, süreç tecrübesini kolaylaştırarak Web3 eserlerini eski Web2 eserleri kadar sezgisel ve kullanımı kolay hale getirmektir. Biconomy, kripto süreç katmanındaki değerli sıkıntılı noktaları çözerek Web3 tecrübelerini kolaylaştırmayı ve merkezi olmayan projelerin toplu olarak benimsenmesine yardımcı olmayı umuyor.

Çok sayıda geliştirici, merkeziyetsiz finans (DeFi), NFT’ler, oyun ve daha pek çok eserde kullanıcılara meselesiz bir tecrübe sunmak için Biconomy’den ve çoklu zincir yığınından yararlanıyor. Biconomy onlara şunları sağlıyor:

  • Tak ve çalıştır API’leri ve SDK’ları: Biconomy’nin temel eserleri, geliştiricilerin üstün kullanıcı tecrübesine sahip DApp’ler oluşturmak için kullanabilecekleri tak ve çalıştır API’leri ve SDK’ları içerir.
  • Gas’sız süreç fiyatları: Web 3.0 kullanıcıları, DApp’i her kullandıklarında, toplu kabul için hayli büyük bir pürüz olan gaz fiyatı ödemek zorundadır. Netflix, bir TV gösterisi kısmını her izlediğinizde sizden sunucu fiyatı almaz, o halde DApp’ler neden her süreç için kullanıcılardan gaz fiyatı talep etsin? Biconomy, gaz fiyatlarını sübvanse etmek için meta süreçlerden yararlanır ve DApp kullanıcılarına büsbütün gazsız bir tecrübe sunarken, onları kaputun altındaki karmaşık UX’ten korur.
  • Çoklu para ünitesi dayanağı: dApp’lerin birçok Ethereum üzerine heyetidir, bu da kullanıcılar için mevcut tek ödeme seçeneğinin ETH olduğu manasına gelir. Biconomy, çoklu tokenleri takviyeler ve kullanıcıların cüzdanlarında bulunanları kullanarak süreç fiyatlarını ödemelerine imkan tanır.
  • Karmaşık olmayan, kolaylaştırılmış kullanıcı arayüzü: Bir kullanıcının bir DApp ile yaptığı her etkileşim, teknik olarak bir ölçü teknik tecrübe ve kripto bilgisi gerektiren bir blok zinciri sürecidir. Kullanıcıların, düşük yahut fazla ödeme yapmamaları için kripto cüzdanlarını nasıl kuracaklarını, gaz kullanacaklarını ve gaz maliyetlerini hakikat formda iddia edeceklerini anlamaları gerekir. Biconomy, tüm çanlar ve ıslıklar olmadan kullanımı kolay bir arayüz sunarak süreci kolaylaştırır.
  • Zincirler ortası transferler: Farklı zincirler ortasında transfer yapmak çoklukla sıkıntısız değildir ve potansiyel olarak gecikmelere yol açar. Katman 2 tahlillerinde bile, birinci iştirak kıymetli, yavaş ve karmaşık olabilir. Biconomy, tabiatı gereği çok zincirlidir ve bir dizi blok zinciri ve L2’de meta-işlemleri mümkün kılarak, farklı zincirlerden irtibat ve kıymet akışını inançlı, uygun maliyetli ve kolay hale getirir.

Biconomy Nasıl Çalışır?

Biconomy, geçiş altyapısını yönetmek için “yürütücüler” ve “doğrulayıcılar” kullanır. Yürütücüler, geçiş node’lerini çalıştırır ve meta süreçleri gerçekleştirirken, doğrulayıcılar, yürütücünün süreçlerini doğrulayarak ağı teminat altına alır.

Yürütücüler, aldıkları süreçleri aktarır ve süreci blok zincirine eklemek için gerekli gaz fiyatlarını öder. Maksat blok zincirinin lokal para ünitesini kullanarak ödedikleri para geri ödenir ve ayrıyeten her süreçten bir prim fiyatı alırlar. Aktarılan süreç doğrulayıcılar tarafından doğrulandıktan sonra, uygulayıcılar Biconomy’den BICO tokenlerinde bir ödül de alırlar.

BICO Coin Nedir? Biconomy (BICO) Coin Yorum ve Geleceği 2022

BICO Coin Nedir?

BICO, ağ fiyatları, ağ yönetişimi ve ağ iştirakçileri için teşvikler için kullanılan Biconomy altyapısının mahallî tokenidir. Ethereum’da basılmış bir ERC-20 tokenidir. BICO’nun toplam arzı 1 milyar token ile sonlandırılmıştır.

BICO Tokenleri Ne İşe Fayda?

BICO tokenleri aşağıdakiler için kullanılabilir:

  • Ağ fiyatları: Biconomy, ağdaki ve desteklenen tüm blok zincirlerindeki tüm faaliyetler için doğrulama ve yerleşim katmanı olarak fonksiyon görür. Zincire bilgi eklemek için yürütücüler ve doğrulayıcılar tarafından BICO’da ödenen ağ fiyatları vardır. Yürütücüler ve doğrulayıcılar, Biconomy’de yaptıkları iş ölçüsüyle orantılı olarak BICO kazanırlar.
  • Paydaş teşvikleri: Yürütücüler, doğrulayıcılar, yetki verenler ve likidite sağlayıcılar dahil Biconomy’nin tüm paydaşları, Biconomy’ye verdikleri hizmetler için BICO ile tazmin edilir ve stake mükafatları kazanır.
  • Yönetişim: BICO token sahipleri, protokolün ve ağın yönetişiminin geleceğini etkileyen meseleleri önerebilir ve oylayabilir. Topluluk tüm teklifleri kıymetlendirir ve kâfi oyu alanlar hayata geçirilir.

BICO tokenleri, Biconomy’nin yatırımcılarının ve grubunun uzun vadeli vizyonuyla uyumlu olacak biçimde tasarlanmış bir yayın programına (yukarıda resmedilmiştir ve aşağıda detaylı olarak verilmiştir) sahiptir.

Önemli BICO Projeleri

Mexa

Mexa ile geliştiriciler, DApp’ler için gazsız süreçlere müsaade vermek için özel bir süreç uygulaması yahut EIP-2771 standart uygulaması kullanabilir. Özel uygulama ile Biconomy, geliştiricilerin gazsız süreç fonksiyonelliğini devralmak için kullanabilecekleri akıllı kontratlar sağlar. EIP-2771 uygulamasıyla, Biconomy’nin süreç doğrulama mantığını direkt kontratlarına entegre etmek yerine, geliştiriciler bunun yerine EIP-2771 ile uyumlu sağlam bir ileticiden doğrulanmış davetleri kabul edebilir.

Gazsız süreçleri aktifleştirmek için geliştiricilerin evvel Biconomy’nin “dApp gas tankı” dediği şeye lokal token’ları yatırması gerekir. Her DApp, Biconomy aktarıcılarının süreç fiyatlarını ödeyecek kadar gaza sahip olmasını ve süreç fiyatlarının problemsiz bir halde iletilmesini sağlayan bir gaz tankı modülüne sahiptir.

Forward

Bu sistem, DAI, USDC ve USDT üzere çeşitli tokenleri destekleyerek kullanıcılara gaz fiyatlarını öderken esneklik sağlar. Forward, Ethereum’daki rastgele bir uygulamayla, bilhassa de takımların kullanıcıları için ödemesi gereken fiyatların pratik olmadığı yahut kullanıcıların gaz için ödemek için ETH fonlarına sahip olmadığı DeFi protokolleriyle çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Hyphen

Bu tahlil, farklı blok zincirleri ortasında daha süratli ve daha ucuz token transferlerine müsaade verir. Polygon üzere Ethereum ve L2 blok zincirlerinden fon transferi meselesine potansiyel bir tahlil. Eserin ana ağı Ağustos 2021’de piyasaya sürüldü. Başlangıç ​​olarak, Hyphen, Ethereum ve Polygon ortasında anında USDC ve USDT transferlerini destekleyecektir.

Biconomy grubuna nazaran, Hyphen kullanan iki zincir ortasındaki ortalama transfer mühleti 30 ila 40 saniye! Tıpkı vakitte, lokal köprü transferlerinden %50’ye varan oranda daha düşük maliyetli, çok daha ucuz bir seçenektir.

Hyphen, USDT ve USDC takviyesiyle başlatıldı, lakin Biconomy takımı birkaç token için daha dayanak eklemeyi planlıyor. Ayrıyeten, önümüzdeki aylarda daha fazla L2 ve yan zincir ortasında neredeyse anında transfer sağlamayı planlıyorlar.

Biconomy (BICO) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Yarım milyon eşsiz Web3 kullanıcısı, 2021’de Biconomy’nin hizmetlerini kullandı.

Biconomy, Web3 uygulamalarının artan popülaritesinden yararlanan tek proje olmaktan çok uzaktır, lakin pazarın kendi köşesini ele geçirmeyi başarmıştır.

BICO 2021’in 4. çeyreğinde piyasaya sürüldü ve kıymeti Aralık başında 21.87 $ ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıktı. Bu yükseliş yörüngesini korumadı ve pahası, birinci hype düştükten sonra geri çekildi. Fakat bu, Biconomy takımının yeni paydaşlıklar ve eserler duyurmakla meşgul olmadığı manasına gelmiyor.

BICO başlangıçta CoinList’teydi , fakat o vakitten beri Coinbase dahil olmak üzere çok sayıda büyük borsada listelendi. Şu anda pazarlık fiyatlarında süreç görüyor, bu nedenle yatırım yapmak için şahane bir vakit. Biconomy, 2022 için çok zincirli geçiş protokolü başlatma, geliştirilmiş gazsız özellikler ve Solana, Fantom ve NEON dahil yeni zincir entegrasyonları dahil olmak üzere çok sayıda düzgünleştirme planladı.

Web 3.0 uygulamaları, bilhassa Ethereum’da çok fazla vızıltı ve güçlü ilgi yaratıyor. Uzayda çok çeşitli kullanım durumları ortaya çıktı, fakat DeFi ve NFT eserlerinin artan biçimde benimsenmesi, Ethereum ağında tıkanıklığa neden oldu.

Biconomy’nin tak ve çalıştır API’leri, kolay, çok zincirli bir tecrübe, gazsız süreçler ve mevcut blok zinciri baş ağrılarını umarım hafifleten anında çapraz zincir transferleri için taban hazırlamıştır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu