UTK Coin Nedir? Utrust (UTK) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bu yazımızda UTK coin nedir, kripto para ünitesi Utrust (UTK ) nedir, UTK coin nasıl satın alınır üzere sorulara karşılık vermeye çalıştık. İşte UTK coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

UTK Coin Kaç TL?

İlginizi Çekebilir

Güncel kripto para piyasası datalarına nazaran 1 UTK Coin 3.20 TL TL’den süreç görüyor. UTK Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 3.39% değişim gösterdi. UTK Coin’in son 24 saatteki süreç hacmi ise 6,335,909 $ dolar, toplam piyasa bedeli ise 90,648,799 $ dolar düzeyinde.

UTK Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası datalarına nazaran 1 UTK Coin 0.192772 $ dolardan süreç görüyor.

Geleneksel ödeme sanayisinin günümüzün dijital toplumuna ayak uydurmakta zorlandığı bir sır değil. SWIFT üzere eski teknolojiler, hudut ötesi ödemelerin işlenmesinin günler sürebileceği ve çoklukla büyük fiyatlar gerektirebileceği manasına gelir. Ayrıyeten, klâsik finansal sistemlerin kullanılması sonucunda dolandırıcılık yahut finansal kayıp riski de tasa vericidir. Bu, Utrust ve HOLD uygulamasının üstesinden gelmek istediği bir şeydir.

Utrust, blockchain teknolojisinin şeffaflığından ve güvenliğinden yararlanarak hem tüketicilere hem de traderlara yarar sağlayan bir ödeme hizmeti geliştirdi. Ayrıyeten, UTK tokeni, kullanıcıları teşvik ederken platformun geliştirilmesini ve genişletilmesini dayanaklar.

Utrust Nedir?

Nuno Correia ve Roberto Machado tarafından 2017 yılının Ağustos ayında kurulan Utrust, finans ve ödeme sanayisini modernize etmeyi amaçlayan bir kripto para ünitesi ödeme tahlilidir. Utrust, traderlar için süratli, uygun maliyetli süreçler ve anında kripto-fiat ödemeleri sunarak klâsik ödeme teknikleriyle ilgili meseleleri aşmayı amaçlamaktadır. Ayrıyeten Utrust, birçok büyük kripto para ünitesini ve ERC-20 tokenlerini kullanarak ödeme yapmayı kolaylaştırır. Utrust ile kripto para ünitesinde ödeme kabul ederken, anında GBP, EUR yahut USD’ye dönüştürülebilir.

Utrust kullanan traderlar ve bireyler için ödemeler kolaylaştırılmıştır. Ayrıyeten Utrust, üçüncü taraf aracıları ortadan kaldırarak, klâsik ödeme alanında görülen her şeyden çok daha süratli ve daha uygun olan düşük maliyetli, şeffaf ve esnek bir ödeme tahlili sunar. Utrust ile kullanıcılar düşük fiyatlar ve neredeyse anında süreç mühletleri bekleyebilirler.

Bu, kripto ödemeleri kabul etmeyi kolaylaştırdığı için tüccarlar için bir oyun değiştiricidir. Traderlar, kripto ödemelerini anında prestiji paraya dönüştürmeyi yahut kripto varlıklarını bilançolarında tutmayı seçebilirler. Ayrıyeten Utrust, dolandırıcılık ve zıt ibrazların önlenmesine yardımcı olur.

Ustrust, bireyler için çevrimiçi alışveriş yapma formumuzu değiştirmeyi amaçlamaktadır. Kripto kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmak, tarihî olarak hantal olmuştur. Pek çok trader, kolaylık uğruna ve fiyat dalgalanmalarının komplikasyonlarından kaçınmak için kriptoda ödeme almak kelam konusu olduğunda, basitçe devre dışı kalıyor. Lakin Utrust, kullanıcıların kripto para ünitesini kullanarak traderların yönetmesini ve takip etmesini kolaylaştıracak halde ödeme yapmasına müsaade vererek bu süreci kolaylaştırmıştır.

UTK Coin Nedir? Utrust (UTK) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Kişisel Kullanım İçin Utrust

Kripto banka kartlarının ortaya çıkması da dahil olmak üzere kripto para ödemelerindeki birçok ilerlemeye karşın, çevrimiçi ödeme yapmak için kripto kullanmak hala epey sıkıntı. Birçok trader, kripto ödemelerini kabul etme konusunda isteksizdir; bu, maaşınızı kripto olarak alıyorsanız bilhassa hudut bozucudur.

Utrust, birçok büyük kripto para ünitesini kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmayı süratli ve kolay hale getirmek istiyor. Eşsiz ve esnek bir tahlille Utrust, kullanıcıların hangi dijital varlıklarla ödeme yapmak istediklerini seçmelerine imkan tanır. Bu, kullanıcıların piyasa şartlarından yararlanmalarını sağlar.

Utrust süreç süreci, SWIFT yahut PayPal üzere birçok klasik ödeme sisteminden hem daha süratli hem de daha ucuzdur ve birden fazla büyük kripto cüzdanıyla entegredir. Utrust, blok zincirinin suratını ve şeffaflığını kullanıcı dostu ve tanıdık bir tecrübeyle birleştirerek, kripto para ünitesini daha evvel hiç görülmemiş bir biçimde harcamanın bir yolunu yarattı. Utrust, ekseriyetle sadece traderlara yarar sağlayan bir araç olarak duyurulur, fakat yakında bu Utrust incelemesinde keşfedeceğiniz üzere, tüketiciler de Utrust’u kullanmanın yararını görür.

Traderlar İçin Utrust

Traderlar kripto para ödemelerini entegre etme yahut kabul etme konusunda hala isteksiz olabilir. Spesifik olarak, fiyat oynaklığının tesiri bir işletme için ziyanlı olabilir ve takip edilmesi ekseriyetle zordur. Kripto ödemelerini kabul etme seçeneği yıllardır var olmasına karşın, traderlar kripto ödemelerini esnek ve meselesiz bir halde sunmaya yeni başlıyor.

Utrust, 180’den fazla ülkedeki işletmeleri güçlendiriyor ve blockchain teknolojisinin yardımıyla sürdürülebilir büyümeyi kolaylaştırdığını savunuyor. Ayrıyeten, Utrust, 30’dan fazla farklı para ünitesini takviyeler; bu, Utrust’un “dünya GSYİH’sının %90’ından fazlasının Utrust’a erişimi olduğu” manasına geldiğini argüman eder.

Utrust gösterge panosu, çok para üniteli ödemeleri ve kripto-fiat ödemelerini işlemek isteyen tüm satıcılar için değerli özelliklere sahiptir. Gösterge paneli verimlilik için tasarlanmıştır ve satış sürecinin her adımını mümkün olduğunca kolay hale getirir. Ayrıyeten Utrust, “kesintisiz” süratli API entegrasyonunu kolaylaştırır. Ayrıyeten, Utrust, emanet ve faturalandırmayı süratli ve kolay hale getirdiğini argüman etmektedir.

Utrust ödeme süreci vakit uyumsuzdur. Ödeme sırasında, müşterilerin ödeme yapmak istedikleri kripto para ünitesini seçmek ve ilgili blok zincirindeki süreci onaylamak için 15 dakikası vardır. İstenen para Utrust tarafından sağlanan adreste beklemede olur olmaz, ödeme birkaç saniye içinde kabul edilir. Buradan müşteri, satıcı başarılı geri arama URL’sine yönlendirilir. Süreç onayları daha sonra 2 saat kadar sürebilir. Bir süreç onaylandıktan sonra, bir web kancası kullanılarak satıcının mağazasına bir bildirim gönderilir.

Utrust Ödeme Süreci

Utrust ödeme süreci 6 kolay adımda tamamlanır:

  • Ödeme sırasında satıcılar, bir redirect_url alarak Utrust sunucusuna sipariş detaylarını gönderir.
  • Trader daha sonra müşteriyi Utrust Ödeme pencere aracını görüntüleyen sağlanan URL’ye yönlendirir.
  • Kullanıcılar, sipariş için ödeme yaptıktan sonra, Utrust’tan siparişleri için ilgili ödeme detaylarını ve tamamlanan sürecin onayını (kullanıcı tarafından) içeren bir e-posta ile birlikte bir “Ödeme Tamamlandı” iletisi alırlar.
  • Daha sonra sipariş, birinci evrede sağlanan return_url aracılığıyla Utrust’tan müşteriye geri yönlendirilir.
  • Seçilen blok zincirinde süreçler onaylandıktan sonra, ödemelerin alındığını bildirmek için Utrust tarafından trader sistemine bir HTTP isteği gönderilir.
  • İstekler doğrulanır, doğrulanır ve siparişler sonuçlandırılır.

Utrust için bir fikir edinmek isteyen traderlar, süreci “test Ether” ile simüle etmek için Ethereum Ropsten Test Ağı’nı kullanabilir. Burada traderlar, Utrust’u mevcut sistemlerine entegre etmenin ne kadar kolay olduğunu görürken, süreci kullanıcı tarafından deneyimleyebilirler.

Ayrıca, Utrust, kripto ödemelerini kabul eden büyük işletmeler dalgası için bir katalizör olabilir. Proje hızlanmaya ve yeni kullanıcılar kazanmaya devam ederken, daha büyük şirketler Utrust tarafından sağlanan fırsatlara çekilmektedir.

UTK Coin Nedir?

Utrust tokeni (UTK) için birinci kripto para teklifi (ICO) 2017 yılının Kasım ayında gerçekleşti. Bu süreçte yaklaşık 21 milyon dolar toplandı. UTK, ICO sırasında dağıtılan toplam arzın yarısından fazlası ile azamî toplam 500 milyon arza sahiptir.

Tokenlerin yaklaşık %30’u satış öncesi etkinliklere, %10’u ise geliştirme için ayrıldı. UTK tokenlerinin kalan %5’i, kusur ödül programları ve pazarlama için ayrılmıştır.

UTK tokenini kullanarak ödeme yaparken, kullanıcılar sıfır döviz kuru fiyatı öderler. Bu, daha fazla yarar sağlar ve UTK tokeninin kullanımını teşvik eder.

UTK tokeninin yararı, Utrust platformu çiçek açmaya başladığında nihayet gerçekleştiriliyor. Yeni teşvik modelleri, kullanıcıların token tutmak yerine harcama için UTK kazanmalarına imkan tanır.

HOLD Uygulaması ve Utrust Cüzdanı

Utrust Cüzdan, hem iOS hem de Android’de mevcut olan Kasım 2019’da piyasaya sürüldü. WordPress + WooCommerce eklentisinin Haziran ayında piyasaya sürülmesinin akabinde, Utrust tarafından desteklenen HOLD uygulaması 2020’nin sonlarında kullanıma sunuldu. HOLD uygulaması şu anda birçok Avrupa ülkesinde mevcuttur.

Aslında, HOLD uygulaması, ikisi birleştirildiğinde Utrust cüzdanının yerini alacak. Sonuç olarak, mahallî HOLD tokeninin sahipleri 100:1 oranında bir ölçü UTK tokeni alır. Hold uygulaması, çoklu para ünitesi değişimi özelliğine sahiptir ve en son UTK token özelliklerini sunmak için kullanılan platform olacaktır. Utrust ekosistemindeki en heyecan verici özelliklerden biri, Aksi Staking’dir.

UTK Coin Nedir? Utrust (UTK) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Ters Staking

Utrust, insanları varlıkları elinde tuttukları ve stake ettikleri için ödüllendirmek yerine, onları hakikaten kullandıkları için ödüllendirir. Utrust kullanılarak yapılan her alım satım yahut satın alma süreci için kullanıcılar, her alım satımın piyasa pahasının %1’ini açabilir. Bu ödül daha sonra Utrust tarafından geri alınır ve kullanıcının stake potuna eklenir.

Bu, UTK tokenlerinin artık sirkülasyonda kalmadığı ve münasebetiyle arzın azaldığı manasına gelir. Bu deflasyonist model, UTK tokenine temel bir kıymet veriyor olarak görülebilir, bu nedenle Utrust ekosisteminin enteresan bir bileşenidir. Esasen, aykırı bahisin iki basamağı vardır:

1. kat

Kullanıcıların katılmak için 1.000 UTK stake etmesi gerekir. Kullanıcılar, Hold uygulaması kullanılarak yapılan her süreç yahut satın almanın %1’ini ödül havuzlarına alır. Ödül havuzları 6 ay sonra açılır.

2. Aşama

Henüz açıklanmadı, ikinci kademe ek avantajlar içerecek. Kullanıcılar, Basamak 1’dekiyle tıpkı avantajlara sahip olacaklar, lakin daha büyük ödüllerle. Ayrıyeten, kullanıcılara cüzdanlarına bağlı metal bir Visa banka kartı verilir.

Gelecekte, daha ileri maksatlara ulaşıldıkça ve ek özellikler uygulandıkça UTK tokenine daha fazla yarar getirilmesini bekleyebiliriz.

Utrust (UTK) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Utrust, traderların çeşitli dijital para ünitelerini kabul etmesini kolaylaştıran tüketiciler için problemsiz bir çevrimiçi alışveriş tecrübesi sağlar. Ayrıyeten, kullanıcılar klasik ödeme sistemlerinin tüm avantajlarından yararlanırken, tıpkı vakitte blok zinciri teknolojisindeki gelişmelerden de yararlanmaktadır.

SWIFT ödeme sistemi herkesin bildiği üzere yavaştır ve havale gönderirken banka süreç fiyatları büyük olabilir. PayPal üzere alternatifler daha süratli bir alternatif sağlayabilir, lakin ilgili fiyatlar tekrar de fahiş. Utrust ile trader süratli, sınırsız yerleşimlerden yararlanabilir. Ayrıyeten, Utrust, daha geniş bir müşteri tabanını barındırırken, kullanıcılara fiyatlarda büyük tasarruf sağlar. Bu nedenle, Utrust’u benimseyen trader, esasen, kripto ödemelerinin ağrısız, daha az riskli ve kolay olduğu yeni bir ekonomik paradigma için önyüklenir.

Utrust’un emeli, işletmeleri ve bireyleri geleceğe yönelik blok zinciri ödeme tahlilleriyle güçlendirmek için dijital para ünitelerini kullanarak ödemeleri demokratikleştirmek ve global kripto para ünitesinin benimsenmesini teşvik etmektir. Bu, kolay, erişilebilir ve sınırsız bir bankacılık sistemi sağlayarak gelişmekte olan ekonomileri destekleyebilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu