KEY Coin Nedir? SelfKey (KEY) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bu yazımızda KEY coin nedir, kripto para ünitesi SelfKey (KEY) nedir, KEY coin nasıl satın alınır üzere sorulara karşılık vermeye çalıştık. İşte KEY coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

KEY Coin Kaç TL?

İlginizi Çekebilir

Güncel kripto para piyasası bilgilerine nazaran 1 KEY Coin 0.067164 TL TL’den süreç görüyor. KEY Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -5.28% değişim gösterdi. KEY Coin’in son 24 saatteki süreç hacmi ise 3,263,621 $ dolar, toplam piyasa pahası ise 24,583,536 $ dolar düzeyinde.

KEY Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası datalarına nazaran 1 KEY Coin 0.004091 $ dolardan süreç görüyor.

SelfKey (KEY) Nedir?

SelfKey, tüm kimlik bilgilerinin ilişkin olduğu kişinin denetiminde kaldığı, blok zinciri tabanlı ve merkeziyetsiz bir Self-Sovereign Identification System (SSID) oluşturmak için çalışıyor.

SelfKey teknolojisi, insanların tüm kimlik bilgilerini ve evraklarını kendi aygıtlarında saklamasını sağlayacak, bu da bilgilerin sadece bir kere girilmesi gerektiği ve blok zincirinde silinmez hale geldiği manasına geliyor. Kullanıcılara üniversal dijital kimliklerini kullanarak çok çeşitli hizmetlere ve eserlere erişim sağlayacak SelfKey’in uygulandığı pazarı gördüğünüzde, bu giderek daha kıymetli hale gelir.

SelfKey, 2013’ten beri faaliyet gösteren Müşterini Teşhis alanında bir Hong Kong tahlil sağlayıcısı olan KYC Chain tarafından oluşturuldu. KYC Chain’in müşteri tabanı, global bankaları, göçmenlik ve hukuk firmalarını kullanır.

KYC

KYC Chain’deki grup, SelfKey’i mevcut kimlik sistemlerindeki sınırlamaları gidermek için geliştirdi.

Verimsiz KYC Süreçleri: KYC, birçok sanayi segmenti için mecburî bir gereklilik haline gelmesine karşın, süreç vakit alıcı ve kıymetli olmaya devam ediyor. Fizikî evrakların tekrar tekrar yüklenmesi, işlenmesi ve saklanması gerekir, bu da KYC sürecinde verimsizlikler yaratır. KYC ihtiyaçlarını karşılamak için kimlik evrakları göndermeyle ilgili güvenlik riskleri de vardır.

Güvenlik Riski: Kimlik sistemleri için kullanılan merkezi veritabanları şu anda tek bir arıza noktasıdır ve bu da onları büyük ölçekli data ihlallerine karşı daha savunmasız hale getirir. Equifax ve Facebook’ta son vakitlerde görülen bilgi ihlallerini bir düşünün. Merkezi kimlik sistemleri, birçok kimlik hırsızlığının bir sorumluluğu ve nedenidir.

Veri Müdafaa Düzenlemeleri: Elbette, bilgileri üstteki güvenlik risklerinden korumak için düzenlemeler geliştirilmiştir, lakin bu düzenlemeler bir yetki alanından başkasına farklılık gösterir. Bu, bilhassa küçük işletmeler için verimsizlikler ve daha yüksek maliyetler yarattı. Ayrıyeten, kullanıcıların kendi kimlik bilgileri üzerinde tam kontrole sahip olmalarını mahzurlar.

Kısıtlı Erişim: Merkezi bilgi depolama operatörleri, birden fazla durumda kimlik hırsızlığı ve data ihlallerini önlemek için kimlik datalarına kısıtlı erişime sahiptir. Bu, data toplayıcılar tarafından getirilen erişim kısıtlamaları nedeniyle kendi kimlik datalarına erişebilmekte çok sınırlamalar bulan kimlik sahipleri için bir sorun yarattı.

SelfKey Ekosistemi

SelfKey, o ekosistemdeki aksiyonları kolaylaştıracak mahallî tokenin yanı sıra iki farklı bileşenden oluşacaktır. Bu iki bileşen, SelfKey cüzdanı ve SelfKey Marketplace’dir.

SelfKey Cüzdanı

Haziran 2018’den beri beta sürümünde olan SelfKey cüzdanı, kullanıcıların kimlik evraklarını ve özelliklerini inançlı bir biçimde depolayıp yönetebilecekleri yerdir. Ek olarak, kullanıcıların kripto para portföylerini yönetmelerine müsaade verecek (şu anda ERC-20 token’larını desteklemektedir).

Cüzdan şu anda Windows ve OSX için kullanılabilir. Tüm kullanıcı kimlik dokümanlarını ve bilgilerini kullanıcının kendi aygıtında inançlı bir formda saklayacak ve kendi bilgileri üzerinde kapalılık ve tam denetim sağlayacaktır. Cüzdan ayrıyeten, nitelikli sertifika sağlayıcılar aracılığıyla dokümanların noter tasdiki yahut kolay doğrulamasını da sunar.

SelfKey Cüzdan Arayüzü

SelfKey cüzdanı üniversal bir kimlik vazifesi görecek ve kullanıcılara SelfKey pazarı aracılığıyla çeşitli hizmetlere ve eserlere meselesiz bir halde erişmelerini sağlayacak. Datalar inançta kalır, lakin kullanıcının aygıtında depolanan bilgiler hiçbir formda SelfKey Kimliğine bağlı değildir.

Kontrol Paneli pak ve kolaydır, kullanıcılara hem kimlik bilgilerine hem de kripto para ünitesi varlıklarına kolay erişim sağlar.

SelfKey Pazar Yeri

SelfKey pazarı esasen alfa testi evresinde. Safekey kullanıcılarının hizmetlere ve eserlere kolay erişmesine müsaade verecek ve kimlik bilgileri aslında inançlı bir formda saklandığından, mevcut KYC/AML işlemesinin tabiatında bulunan evrak işlerini ve gecikmeleri büyük ölçüde azaltacaktır. SelfKey, kendi pazarında sunacağı 22 hizmet kategorisi belirledi ve bunların yarısının halihazırda kurulmuş ortakları var.

SelfKey Kimliği

SelfKey cüzdanındaki kimlik portalı epey kullanıcı dostudur ve gezinmesi kolaydır. Ayrıyeten gerektiğinde kimlik özniteliklerinde süratli ve kolay düzenlemelere imkan tanır. Birden fazla kullanıcı 5 dakikadan kısa bir müddette tüm alanları doldurabilir ve gerekli tüm evrakları ekleyebilir.

SelfKey Kimliği tamamlandığında, SelfKey pazarında bulunan tüm mal ve hizmet yelpazesinde kullanılabilir. Bu çok büyük bir vakit ve para tasarrufu özelliği olacaktır. Elbette bu, Safekey’in paydaşlıklar kurabilmesine ve sağlayıcıları pazarlarına çekebilmesine bağlıdır.

SelfKey Kimliği beta sürümünde kaldığından, sonunda kullanıma sunulacak eser ve hizmetlerin tamamını görmek şimdi mümkün değil, lakin SelfKey grubunun geniş beklentileri var. Teoride, KYC’yi yahut rastgele bir kimlik doğrulama tipini kullanması gereken rastgele bir işletme, bankacılık, finansal hizmetler, yasal hizmetler, göçmenlik hizmetleri, sigorta ve hatta sıhhat hizmetlerini içeren SelfKey için âlâ bir seçim olacaktır.

Selfkey, kaynak kodunu ve API’sini açık kaynak haline getirdi; bu, rastgele bir şirket yeni hizmetleri dahil etmek için SelfKey uygulama katmanını oluşturabileceğinden benimsemeyi artırabilir.

SelfKey Ekibi

SelfKey, Geliştirme, Büyüme, Hukuk ve Danışmanlık alanlarında 80’den fazla çalışandan oluşan geniş bir takıma sahiptir. Takımın yaklaşık üçte biri, projenin süratle ilerlemesine yardımcı olan geliştiriciler ve mühendislerden oluşuyor. Takım Hong Kong’da yerleşik olsa da SelfKey vakfı Mauritius’ta kayıtlı bir kuruluştur.

SelfKey grubunun başı, KYC Chain’in CEO’su Edmund Lowell’dir. Kimlik alanı içinde bir dizi şirket kurmuş bir seri girişimcidir.

SelfKey ayrıyeten projeye rehberlik etmeye yardımcı olan geniş ve çeşitli bir danışman kümesine sahiptir. Bu danışmanlar, sadece teknolojiyi ilerletmede değil, birebir vakitte gerekli düzenleyici kurumlarla bağlantı kurmada da yardımcı olabilecek sanayi kümeleri ve coğrafyalara yayılmıştır.

KEY Coin Nedir? SelfKey (KEY) Coin Yorum ve Geleceği 2022

KEY Coin Nedir?

Yerel SelfKey tokeni, KEY pay senedi tokeniyle masraf ve Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 tokenidir. KEY, SelfKey ağında kıymet sağlamaya hizmet eden bir yardımcı program tokenidir.

Şu anda, SelfKey pazarındaki mal ve hizmetlere erişmek için KEY tokenlerinin kullanılması bekleniyor. Ayrıyeten noter tasdik, doğrulama ve sertifika hizmetleri ile banka hesabı açma yahut sigorta poliçesi başlatma üzere fiyatlar için de kullanılacaktır.

SelfKey pazarında hizmet sunan şirketlerin, akıllı bir kontratta makul ölçüde KEY tokenini kilitlemesi bekleniyor. Kullanıcıların ve onaylayıcıların da çeşitli gayelerle KEY tokenlerini stake etmeleri beklenecektir ve bunun, KEY’in pahasının ağ kullanımıyla direkt alakalı olarak artmasına neden olması beklenmektedir. Belirteç arzı 6 milyar olarak sabitlenmiştir, bu nedenle ağdan gelen artan talep KEY tokenin fiyatını artırmalıdır.

SelfKey’in Artıları

SelfKey’in en bariz gücü, kozmik dijital kimlik tahlilinin, kullanıcıların bir dizi servis sağlayıcıda KYC ihtiyaçlarını verimli ve sıkıntısız bir halde tamamlamasına imkan sağlamasıdır. Daha da kıymetlisi, kullanıcı her vakit kendi dataları üzerinde tam denetim sağlar.

SelfKey küçük bir geliştirici kümesi tarafından başlatılmadı, halihazırda işleyen bir şirketin beyniydi. SelfKey geliştirme sürecini destekleyen KYC Chain ile KYC sanayisindeki tecrübeye, uzmanlığa ve altyapıya erişim sağlar.

SelfKey, SelfKey ekosistemine ve pazarına dahil olacak iş ortaklarının kapsamlı bir listesini esasen oluşturmuştur. Bu, projenin çekiş kazandığını ve beta test mühleti sona erdiğinde güçlü bir lansmana sahip olacağını gösteriyor.

Son olarak, halihazırda tanımlanmış 22 pazar kategorisi ile ve geliştirme basamağındaki kullanıcıların yarısı, kozmik dijital kimliklerini kullanarak çok çeşitli hizmetlere ve eserlere erişmeyi bekleyebilir.

SelfKey’in Eksileri

Olumsuz tarafı, SelfKey son derece rekabetçi bir niş içindedir. Dijital kimlik problemini çözmeye çalışan tek proje olmaktan çok uzaklar. Örneğin, Civic (CVC), SelfKey’den çok daha uzun müddettir var ve eser geliştirmede daha ileride. Bununla birlikte, SelfKey’deki gelişme suratı, yakında Civic’i ve başka rakipleri geçecek ve geride bırakacak halde olmuştur.

Diğer bir dezavantaj, uzun geliştirme sürecidir. Tamamlanmış bir eser muhtemelen 2020’ye kadar piyasaya sürülmeyecek, fakat bu birçok blockchain tabanlı eser için geçerlidir.

SelfKey (KEY) Coin Yorum ve Geleceği 2022

SelfKey, kıymetli KYC sürece sıkıntısını çözmek için çalışıyor. Kozmik kimlik tahlillerinin, kullanıcılara kimlik dokümanları gerektiren çok çeşitli hizmetlere ve eserlere sıkıntısız erişim sağlaması bekleniyor. KYC ihtiyaçlarının sadece arttığı göz önüne alındığında, SelfKey tahlili giderek daha kullanışlı hale gelmelidir.

SelfKey, yerleşik bir işletme ve tecrübeli grup tarafından desteklenmektedir ve şimdiden birkaç güçlü paydaşlık kurmuştur. Geliştirme grubu, eseri rakiplerinden daha süratli pazara sunuyor, bu da önümüzdeki yıl SelfKey’i kesiminin önüne koyabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu