DATA Coin Nedir? Streamr (DATA) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bu yazımızda VERİ coin nedir, kripto para ünitesi Streamr (DATA) nedir, VERİ coin nasıl satın alınır üzere sorulara yanıt vermeye çalıştık. İşte VERİ coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

VERİ tokeni tarafından desteklenen Streamr, eşler ortası merkeziyetsiz bir bilgi depolama ağı ve gerçek vakitli data akışlarını kolaylaştıran bilgi pazarıdır. Kullanıcılar, Streamr Marketplace’i kullanarak çeşitli yeni uygulamalar için kullanılabilecek pahalı dataları alıp satabilir. Bilgi tokenizasyonu, blockchain sanayisinde tanınan bir trend haline geldi. Yeni data iktisadı, kullanıcılara bilgilerinin denetimini veren eşitlikçi, saklılık merkezli bir web oluşturmaya yardımcı oluyor. Ayrıyeten, Streamr Bilgi Fonu ve Swash ve Tracey üzere Streamr Data Birlikleri sayesinde Streamr, merkeziyetsizveri eserleri ve heyecan verici yeni merkezi olmayan data projelerini başlatmaya yardımcı olan hibeler sağlar.

İlginizi Çekebilir

VERİ Coin Kaç TL?

Aktüel kripto para piyasası bilgilerine nazaran 1 VERİ Coin 405.68 TL TL’den süreç görüyor. VERİ Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 6.02% değişim gösterdi. VERİ Coin’in son 24 saatteki süreç hacmi ise 1,439 $ dolar, toplam piyasa pahası ise 692,490 $ dolar düzeyinde.

VERİ Coin Kaç Dolar?

Şimdiki kripto para piyasası bilgilerine nazaran 1 VERİ Coin 24.71 $ dolardan süreç görüyor.

Streamr (DATA) Coin Nedir?

Ethereum üzerine konseyi Streamr, gerçek vakitli bilgi akışları için merkeziyetsiz global bir eşler ortası ağdır. Yeni bilgi iktisadına açılan bir kapı olarak Streamr, kullanıcı kapalılığını koruyan ve “Veri Birlikleri” olarak bilinen ölçeklenebilir kitle kaynaklı data kümelerini kolaylaştıran etik bilgi paylaşım modelleri sağlar.

Data Birlikleri, özel altyapıya gereksinim duymadan bilgilerin pahasını kullanır. Streamr Marketplace’te satılan bu kitle kaynaklı data kümeleri, mikro ödemeler kullanarak bilgi sağlayıcılarını teşvik eder ve sıkıntısız data akışına ve kapsamlı analitiklere imkan tanır.

Ayrıyeten Streamr, bilgileri paylaştıkları için ödüllendirerek kullanıcıları güçlendirecek formda bilgiden para kazanmayı teşvik eder. Streamr node’leri, ağa kıymetli datalar sağlayarak mahallî VERİ tokenlerini kazanır. Ayrıyeten, Streamr, aksi takdirde derlenmesi ve erişilmesi sıkıntı olacak data kümelerinin oluşturulmasını teşvik etmek için kitle kaynak kullanımını kullanır. Bu, yayıncılar ve aboneler ortasında iletileşme için bir çerçeve misyonu gören bir mimari tasarım kalıbı olan Yayınla/Abone Ol kalıbı (pub/sub) kullanılarak elde edilir.

Tüm Streamr bilgilerine, son derece sağlam ve ölçeklenebilir bir tak ve çalıştır gerçek vakitli data ağı aracılığıyla erişilebilir. Ayrıyeten bilgiler, 400 ms’nin altında binlerce kullanıcıya şifrelenmiş bilgi sağlayan sınırsız bir ağa bağlanabilir. Bu, üçüncü taraf aracılara muhtaçlık duymadan mümkün olur. Ayrıyeten, Streamr tarafından sağlanan merkeziyetsiz bilgiler, sadece beş satır kodla mevcut sistemlere kolay kolay entegre edilebilir.

Merkeziyetsiz Bilgi Depolama ve Data Tokenizasyonu

Merkeziyetsiz blok zinciri tabanlı uygulamalar için kullanım durumları giderek daha çeşitli hale geliyor. Son aylardaki en tanınan kullanım örneklerinden biri, merkeziyetsiz data depolama ve data tokenizasyonudur.

Blog Streamr Bilgi Grafiği

Bu projeler, web’i demokratikleştirmeyi, kullanıcılara kendi bilgilerinin ve bunların nasıl kullanıldığının denetimini sağlamayı amaçlıyor. Ayrıyeten, merkeziyetsiz data depolama ve data tokenizasyonu, yedek bant genişliği yahut sabit disk alanı olan herkes için kripto ile pasif bir gelir elde etmek için olağanüstü bir yoldur! Bu, çeşitli dallarda merkeziyetsiz data pazarlarına ve bilgi hizmeti sağlayıcılarına yönelik artan talep sayesindedir.

Merkeziyetsiz data depolama ve bilgi tokenizasyonu, merkezi bilgi silolarını yıkıyor. Bu, kurcalamaya sağlam, şeffaf ve inançlı data kümeleri oluşturmak için blok zinciri teknolojisi kullanılarak elde edilir. Ayrıyeten, bu datalar tek bir varlık yahut küçük bir makûs aktör kümesi tarafından bozulamaz.

Yanlışsız, muteber data sağlamak için bir node ağını teşvik ederek, merkeziyetsiz data depolama ve bilgi tokenizasyonu birçok sanayi için temel araçlar haline geldi. Bu teknoloji, Yapay Zeka (AI) uygulayıcıları, işletmeler ve tedarik zinciri idaresinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Gelecekte, kullanıcıya ilişkin, merkeziyetsiz bir web ve data iktisadına gerçek ilerlerken bu eğilimin devam etmesini bekleyebiliriz.

DATA Coin Nedir? Streamr (DATA) Coin Yorum ve Geleceği 2022

VERİ Coin Nedir?

Lokal ERC-20 VERİ tokeni, Streamr platformu genelinde yerleşimler ve node teşviki için kullanılır. Ayrıyeten, VERİ tokeni, bilgi kümelerini satın almak için Streamr Marketplace’te kullanılabilir.

Blog Streamr VERİ Token Grafiği

Streamr, Ethereum blok zincirindeki data müsaadelerini ve ödemeleri teminat altına almak için akıllı mukaveleler kullanır. Ayrıyeten, VERİ tokeni, bilgi sağlayıcı kümelerini mikro ödemelerle ödüllendirmek için kullanılabilir.

VERİ tokeni Binance, Bancor ve Uniswap dahil olmak üzere birçok büyük borsada mevcuttur. CoinGecko’ya nazaran, VERİ tokeni, yazım sırasında toplam 987.154.514 token arzından 697.152.733 sirkülasyondaki token arzı ile yaklaşık 0.08 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten, datalar giderek daha pahalı bir meta haline geliyor. Bu nedenle, data iktisadına hizmet etmek için VERİ tokeni üzere daha fazla tokenin ortaya çıktığını görebiliriz.

Streamr Core

Streamr Core, Streamr tarafından oluşturulan ve desteklenen açık kaynaklı uygulamalar topluluğudur. Bu uygulamalar, kullanıcıların gerçek vakitli bilgi akışları ve öteki bilgi eserleri oluşturmanın yanı sıra gerçek vakitli bilgileri oluşturmasına, işlemesine, tahlil etmesine ve satmasına imkan tanır. Bu bedelli bilgiler daha sonra Streamr Marketplace aracılığıyla alınıp satılabilir.

Streamr Marketplace

Streamr Marketplace, kullanıcıların Streamr ağından bedelli datalara erişim satın alıp satabilecekleri açık kaynaklı bir eşler ortası platformdur. Ayrıyeten, Streamr Marketplace, kıymetli data üreticilerinin data kümelerinden para kazanmalarını sağlar.

Streamr (DATA) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Streamr, yeni bilgi iktisadının ön saflarında yer alan birkaç blok zinciri tabanlı projeden biridir. Streamr, data silolarını yıkarak ve kullanıcılara muteber, doğrulanabilir bilgilere erişim sağlayarak, kullanıcıların oluşturdukları dataların denetimini kullanıcılara vererek bilgilerin demokratikleşmesine yardımcı oluyor.

Ayrıyeten, Streamr, dünya çapındaki işletmelerin ve bireylerin finansal özgürlüğe kavuşmalarına yardımcı olmak için kullanılıyor. Streamr, Swash ve Tracey üzere ömürleri değiştirebilecek ve global yoksullukla gayrete yardımcı olabilecek finansal araçlara ve bilgi hizmetlerine erişim sağlıyor. Bu nedenle bilgi iktisadı alanında öncü blok zincirlerinden birisi olma yolunda ileliyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu