Jake Chervinsky, New York’ta Gündeme Gelen Madencilik Yasağının Bir Şeyi Değiştirmeyeceğini Düşünüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Jake Chervinsky, New York’taki potansiyel bir madencilik yasağının, karbon emisyonunu azaltmayacağını söylüyor.

Chervinsky, çevresel tasalar sebebiyle New York eyaletinde Bitcoin madenciliğinin yasaklanması teşebbüsünü Twitter üzerinden eleştirdi.

Chervinsky’a nazaran madencilik yasağı, eyaletteki madencilerin öbür bir bölgeye göç etmesine neden olacak ve bu da karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı olmayacak. Bu yasaktan sadece New York çevrecilerinden oluşan küçük bir birliğin yararlanacağı vurguladı.

“İyi bir siyaset, gerçeğe dayalı düşünmeyi gerektirir. Maliyet ve yararların, fırsatların ve risklerin, birinci ve ikinci derece tesirlerinin dürüst tahlili yapılmalıdır. New York’taki madencilik yasağı bunların hiçbirisi yapmıyor. Sırf gerçeklerden kopuk bir kaç için ahlaki bir zafer manasına geliyor”

Ayrıyeten bu türlü bir yasağın uygulanması halinde, New York yeni teknolojilerin benimsenmesi konusunda geride kalabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu