Elon Musk, Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçebileceğini Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Elon Musk, SEC’e yapmış olduğu bildirimde Twitter’ı satın almaktan vazgeçebileceğini söyledi.

Elon Musk, şirketin kullanıcı tabanı ile ilgili bilgi yayınlama isteksizliği konusunda Twitter ile uyuşmazlık yaşarken, 41,4 milyar dolarlık muahededen çekilmesi de ihtimaller ortasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Elon Musk, SEC’e yaptığı bildirimde şu sözleri kullandı:

“Bu, Twitter’ın birleşme mukavelesi kapsamındaki yükümlülüklerin açık bir ihlalidir ve Mr. Musk, süreci tamamlamama hakkı ve birleşme kontratını feshetme hakkı da dahil olmak üzere bundan kaynaklanan tüm hakları gizli tutar”

Musk’ın avukatları, Twitter’ın birleşme muahedesi tarafından belirlenen gereklilikleri karşılamadığını ve bu durumun Musk’a anlaşmaktan vazgeçme hakkı verdiğini savundu.

Bildirimde, Twitter’ın kullanıcıları hakkında sadece hudutlu bilgi yayınladığını ve “en son teklifinin” sırf şirketin test metodolojileri hakkında bilgi içerdiğini söyledi.

Elon Musk daha evvel, Twitter hesaplarının %5’inden daha azının spam ya da uydurma olduğu raporlarını doğrulamak için muahedeyi “beklemeye” aldığını lisana getirmişti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu