Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Duyurdu: Metaverse Eğitimi Geliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “BLD 4.0” dijital dönüşüm uygulamaları büyük bir süratle devam ediyor. Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, TechBridge Akademi’de metaverse eğitiminden oyun geliştirmeye, kriptolojiden robotik kodlamaya kadar 22 farklı üst seviye eğitim verileceğini duyurdu.

Belediye Lideri Mansur Yavaş, eğitimlerle alakalı muştuyu toplumsal medya hesabı üzerinden verdi. Yavaş, şu sözleri kullandı

İlginizi Çekebilir

“Çağı yakalamış ve gençlere alan açmış bir Başşehir miras bırakacağız. Ankara’mıza 3. Teknoloji Merkezimiz TechBridge Akademi’yi kazandırıyoruz. Gençlerimiz için robotik kodlama, yapay zeka, 3D modelleme, metaverse eğitimi üzere pek çok alanda Ansera’da hizmete başlıyoruz.”

Fiyatsız olarak hizmet verecek TechBridge Akademi, dijital çağın en tanınan bahisleri üzerine uzman eğitmenler tarafından hem teorik hem de pratik olarak eğitim sunacak. TechBridge Akademi çağdaş aygıtlarla donatıldı. 250 kişilik kapasiteye sahip olan akademide ayrıca Greenbox, White Box Eğitim Stüdyosu, akıllı tahtalar, konferans salonu, dinlenme alanları üzere kısımlar de mevcut olacak.

Burada verilecek olan kurslara katılan gençler, alacakları eğitimlerin ardından bilişim bölümünde meslek sahibi olma bahtını elde edecek. Akademide sunulacak dikkat alımlı eğitimlerden kimileri şu biçimde:

Akademi’de alınabilecek eğitimler ise şöyle:

  • Oyun Geliştirme Eğitimi – PC/VR-MID CORE
  • Oyun Geliştirme Eğitimi – PC/VR- UPPER- CORE
  • Metaverse Eğitimi
  • VR İçerike Geliştirme Eğitimi Unreal Engine
  • VR İçerik Geliştirme Eğitimi Unity
  • 3D Karakter Modelleme Eğitimi
  • 3D Karakter Animasyonu Eğitimi
  • 3D Kıyafet Modelleme ve Kumaş Simülasyonu Eğitimi
  • Robotik Kodlama

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu