Geleceğe Dönüş Filminin İkonik Araba Markası DeLorean, NFT ve Metaverse Odaklı Marka Başvurusu Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

NFT ve metaverse alanına katılan en yeni araba üreticilerinden biri de Geleceğe Dönüş sinemasının ikonik otomobilini yapan The DeLorean Motor Company oldu. Hatırlarsınız DMC DeLorean, Geleceğe Dönüş sinema üçlemesinin ünlü vakit makinesi olarak öne çıkıyordu.

DeLorean, sinema dizisindeki rolü sayesinde tüm vakitlerin en ikonik ekran otomobillerinden biri haline geldi ve otomobilin ardındaki şirket, 30 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) iki ticari marka müracaatında bulundu: Hem DMC hem de DeLorean için.

İlginizi Çekebilir

Lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis, 3 Haziran Cuma günü Twitter hesabı üzerinden markanın sanal otomobiller, NFT takviyeli medya ve sanal otomobil sunan mağazalar için uygulama planlarının haberini verdi.

Sahiden de, bu müracaatlar, ünlü şahısların ve tanınmış işletmelerin metaverse ve NFT’lere olan ilgisinin yükseldiğini gösteriyor.

Nisan ayında, İngiliz lüks muhteşem araba üreticisi McLaren Automotive, şirketin metaverse stratejisindeki bir sonraki kısmı simgeleyen özel yeni bir dijital topluluğu tanıtan McLaren Özel Operasyonlar (MSO) LAB’in tanıtımını duyurdu.

Alana katılan en son ünlü isim ise NBA’de forma giyen profesyonel basketbol oyuncusu Kevin Durant oldu.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu