Bermuda Ekonomi Bakanı, Ülkenin Kripto Merkezi Olabileceğini Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bermuda İktisat ve Çalışma Bakanı Jason Hayward, ülkenin bir kripto merkezi olabileceğini söyledi.

Bermuda’nın kripto bölümü için global bir merkez olabileceğine dikkat çeken Hayward, LUNA’nın çöküşü üzere olaylardan yatırımcıların minimal seviyede etkilenmesi için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve için çalışması gerektiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Bakan, kripto piyasasında yaşanan genel düşüşü olumsuz bir olay olarak görmediğini söyledi. Ona nazaran bu durum, adanın bir dijital varlık merkezine dönüşme gayesine katkı sağlayabilir.

“Kripto para bedellerindeki son devalüasyonun farkındayız ve bunun adanın bir kripto merkezi olma potansiyelini tehdit etmediğine eminiz. Dalda yaşanan gerileme, amacımızı ilerletecek ve uzun vadeli büyümemizde ve sektörüdeki rolümüzü olumlu istikamette etkileyecektir”

Bermuda yetkililerinin 2018 yılında kripto kesimine kucak açtığını söyleyen Hayward, tıpkı yıl yaşanan ayı piyasası esnasında bile hükümetin bu varlıkları savunduğunu lisana getirdi.

Finans ve Milletlerarası İş Birliği Lideri David Schwartz’a nazaran Bermuda, kripto işletmeleri için uygun altyapı ve düzenleme oluşturma konusunda dünyada başı çeken ülkeler ortasında yer alıyor.

2018’de onaylanan mevzuatla birlikte Bermuda’da faaliyet gösteren tüm kripto şirketlerinin Bermuda Para Otoritesi’nden lisans almasını gerektiriyor.

Bermuda Para Otoritesi, Circle, BlocFi ve Bittrex başta olmak üzere 14 kripto firmasına onay vermiş durumda.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu