Tron, Stablecoin’i İçin Sermaye Artırmayı Planlıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Tron, stablecoin’ini destekleyen sermayesini kıymetli ölçüde artırma planını duyurdu

5 Mayıs’ta Tron blokzincirine gelen USDD stablecoin’i, Justin Sun’a nazaran ABD dolarına endeksli bir algoritmik stablecoin halinde tasarlandı. USDD’nin bu yapısı, Terra’nın çöken stablecoin’i UST ile birebir aynı görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bir Tron sözcüsünün açıklamasına nazaran şu anki rezerv 14.040 BTC (yaklaşık 418 milyon dolar), 140 milyon USDT ve 1.9 milyar TRX içeriyor.

Justin Sun bahisle ilgili olarak şu tabirleri kullandı:

“USDD’yi hibrit bir modele yükseltmek istiyoruz. Bir tarafta algoritmik bir stablecoin’imiz öteki tarafta da TRON DAO rezervi var”

USDD, algoritmik planını takip ederek TRX’i, Tron token’ı ve USDD ortasında alım satım yaparak varlığın fiyatını dolara sabit tutmaya yönelik arbitrajcıları teşvik etmek için tasarlandı. Tron da tıpkı Terra üzere çok piyasa şartlarında USDD’yi desteklemek için milyarlar dolar pahasında Bitcoin ve altcoin rezervi oluşturmanın sinyallerini vermişti. Fakat daha evvel de görüldüğü üzere bu plan, Terra’nın UST’si için yarar sağlamamıştı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu