Avalanche (AVAX), TVL ve Ağ Etkinliğinde Yeni Rekorlara İmza Attı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Avalanche (AVAX), kripto piyasalarında yaşanan düzeltmeye karşın TVL ve ağ etkinliğinde rekor düzeylere ulaştı.

Kevin Sekniqi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Avalanche ağının dört temel metrikte yeni rekorlar kırdığını söyledi.

İlginizi Çekebilir

Avalanche birinci olarak kilitli toplam pahada (TVL) rekor kıran artış gördü. Avalanche tabanlı DeFi’daki net AVAX ölçüsü 300 milyon tokenı aştı. Bu da son üç ayda %83’lük bir artış kaydedildiği manasına geliyor.

Avalanche üzerinde Mayıs ayında 32 milyonun üzerinde süreç gerçekleşti. Sadece bir yıl evvel bu ölçüm 1 milyon sürecin altında yer alıyor.

İkinci en büyük stablecoin USDC’nin de mahallî arzı 1,5 milyar dolarlık artış gösterdi.

Son olarak Avalanche blokzincirine dağıtılan eşsiz (unique) akıllı mukavele sayısında yeni bir rekor kırdı. Ölçü 30 gün içinde neredeyse iki kat arttı.

AVAX, net TVL’de Solana’yı (SOL) geçmeye hayli yaklaştı. Avalanche eleştirmenleri ise Kevin Sekniqi’nin gönderisine yaptığı yorumlarda AVAX fiyatının düşmeye devam etmesi ve USDC’deki arz artışının kıymetsiz olması nedeniyle bu ölçümlerden kimilerinin değerli olmadığını söyledi.

AVAX, yazı kaleme alındığı sırada Binance bilgilerine nazaran 24,67 dolar üzerinden süreç görüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu