Hindistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, CBDC’lerin Kripto Paraları Yok Edeceğini Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Hindistan Merkez Bankası (RBI) lider yardımcısı Rabi Sankar, CBDC’lerin özel kripto paraların sonunu getireceğine inanıyor.

Indian Times’ın haberine nazaran merkez bankası lider yardımcısı Rabi Sankar, özel kripto paraların ileri teknoloji ile desteklenmesine rağmen istenmeyen biçimde kullanılma potansiyeline sahip olduğunu lisana getirdi.

“CBDC’lerin özel kripto para ünitelerini öldürebileceğine hakikaten inanıyoruz”

Kripto kesimindeki aktörler ise RBI’nın kripto tavrına karşı çıktı. Giottus borsasının CEO’su Vikran Subburaj, RBI’nın kripto dalındaki yeniliği boğmak için hareket ettiğini lisana getirdi.

IMF’nin düzenlediği bir aktiflikte konuşan Sankar, ajansın global kripto düzenlemelerine öncülük etmesi gerektiğini söyledi.

Hindistan’ın kripto düzenleme eforları geçtiğimiz yıl sürat kazandı ve yetkililer düzenlemeler için öteki ülkelerin düzenlemelerinin incelendiğini lisana getirdi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu