Bitcoin Hakimiyeti, Ekim 2021’den Beri En Yüksek Seviyeye Ulaştı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin (BTC) hakimiyeti, Ekim ayından bu yana birinci kere %47’nin üzerine çıktı.

Bitcoin Hakimiyeti, Ekim 2021’den Beri En Yüksek Seviyeye Ulaştı

Önder kripto para, riskten kaçınma hissiyatı sebebiyle büyük piyasa düzeltmeleri sırasında pazar hissesini artırma eğilimindedir. Bitcoin, Ethereum ve başka altcoin’lerden daha inançlı bir yatırım aracı olarak görülüyor.

True Insights’ın kurucusu Jeroen Blokland, Bitcoin hakimiyetinde yaşanan son artışta Terra’nın yaşadığı çöküşün ve Solana’da yaşanan kesintilerin hissesi olduğuna inanıyor.

Bitcoin’in pazar hissesi, Terra çöküşünün akabinde %12 oranında artmış durumda.

2021 yılının başlarında, Bitcoin’in 2020’nin sonlarında yaptığı rallinin çabucak akabinde varlığın pazar hissesi %71’e kadar çıkmıştı. 2021’in birinci çeyreğinde Ethereum ve Dogecoin’in gösterdiği performans, Bitcoin’in hakimiyetinin azalmasına neden oldu. Birebir halde Solana ve Terra’nın da o dönemki performansı Bitcoin’in gölgede kalmasına neden oldu.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu