Japonya, Stablecoin Yasa Tasarısını Onayladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Japon parlamentosu, stablecoinler için yasal bir çerçeve getiren yasa tasarını onayladı. 

UST’nin çöküşünün akabinde hükumetler yatırımcıları korumak için adım atarken, bir atak de Japon hükumetinden geldi. Japonya parlamentosu, onaylanan bu yasa tasarısında yen yahut diğer bir para ünitesine dayanacak stablecoin kavramını tanımlıyor ve onları nominal pahada kullanma hakkını garanti ediyor. Yasaya nazaran stablecoinler artık sadece lisanslı bankalar, kayıtlı para transfer acenteleri ve fon şirketleri tarafından ihraç edilebilecek.

İlginizi Çekebilir

Son periyotta sürdürülebilirlikleri konusunda tartışmalara neden olan algoritmik stablecoinleri ele almayan yasanın bir yıl içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. 

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu