Elon Musk: Ekonomi Hakkında Çok Kötü Hislerim Var

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Tesla CEO’su Elon Musk, iktisat hakkında çok makus hisleri olduğunu söyledi.

İstihdamda daralma ve duraklatmaların koşulduğu bugünlerde iktisat hakkında bir yorum da Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan geldi. CNN tarafından aktarılan bir habere nazaran Musk, iktisat hakkında berbat payları olduğunu söyleyerek Tesla çalışanlarının %10’unu çıkarmak istediğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Musk bu yorumundan evvel de Tesla’daki üst seviye yöneticilere göndermek üzere bir e-posta kaleme almış ve dünya çapındaki tüm işe alımlarının duraklatılması gerektiğini söylemişti. “Tesla’daki herkesin haftada en az 40 saati ofiste geçirmesi gerekiyor” sözlerinin yer aldığı e-postada ayrıyeten ofise gelmeyecek çalışanların istifa ettiğinin varsayılacağı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde misal bir yorum da JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’dan gelmişti. Dimon, ekonomik bir kasırgaya hazır olma gerekliliğini vurguladı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu