Kenya’nın En Büyük Enerji Üreticisi, Bitcoin Madencilerine Jeotermal Enerji Sağlayacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kenya’nın en büyük güç sağlayıcısı KenGen, Bitcoin madencilerine jeotermal güç sağlayacak. 

Gücünün %80’inden fazlasının yenilenebilir güç olduğu Kenya’nın en büyük elektrik üreticisi KenGen, fazla jeotermal enerjiyi Bitcoin madencilerine vermeyi planlıyor. Bölgedeki jeotermal gücün 10.000 MW ile 14.000 MW’ın üzerinde olduğu varsayım ediliyor. 

İlginizi Çekebilir

Ülke, 863 MW’lık ekipman kapasitesi ile 14.000 megavatın (MW) üzerinde güç sağlayan Afrika’daki en büyük jeotermal güç üreticisi pozisyonunda yer alıyor. Şirketin bu teklifinden yararlanmak isteyen madenciler ise KenGen’e müracaatta bulunmaya şimdiden başladı. Fakat şu anda Afrika’da rastgele bir Bitcoin madenciliği şirketi bulunmadığı için teklifle ilgilenenlerin yüklü olarak ABD yahut Avrupa’dan olması olası.

Öteki taraftan KenGen, Bitcoin madencilerine sunmayı planladığı fazla gücün ölçüsüne dair bir açıklama yapmadı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu